Andrei Ivan, lăudat în Gazzetta dello Sport: „A fost cu adevărat teribil”

Rapid Viena a pierdut meciul tur al 16-imilor Europa League, jucat acasă cu Inter Milano, scor 0-1, însă de la gruparea austriacă atacantul român Andrei Ivan a reușit să iasă în evidență.

15 feb. 2019, 14:26

Andrei Ivan a marcat un gol în ultimul minut de prelungiri al primei reprize, însă reușita sa a fost anulată pentru off-side. Totuși, prestația din prima repriză a fostului atacant al Craiovei a fost remarcată și apreciată de jurnaliștii de la Gazzetta dello Sport.

Timp de o repriză, a fost cel mai bun. Cu acel fizic impunător, dar rapid, a fost cu adevărat ‘teribil’ pe partea stângă, când l-a atacat pe Cedric. Însă a consumat multă energie, iar după pauză s-a văzut mai puţin„, au scris jurnaliștii italieni despre Andrei Ivan.