Antonescu: Nu intenţionez să graţiez pe nimeni ca preşedinte interimar

Crin Antonescu a devenit preşedinte interimar. La câteva ore după ce a primit mandatul de la Traian Băsescu, Antonescu a susţinut prima declaraţie la Palatul Cotroceni. Crin Antonescu a declarat că nu intenţionează să graţieze pe nimeni ca preşedinte interimar.
Romania TV
10 iul. 2012, 20:05
Antonescu: Nu intenţionez să graţiez pe nimeni ca preşedinte interimar

El a fost întrebat în legătură cu subiectul graţierii lui Adrian Năstase.

„În calitate de preşedinte interimar este exclusă orice schimbare la vârful acestor instituţii. Nu gratiez pe nimeni în cursul acestui mandat interimar„, a spus Crin Antonescu.