ANTONIA şi Alex Velea, o nouă colaborare. Ascultă piesa care va sparge toate topurile în această vară VIDEO

Senzualitate, culoare și multă căldură se regăsesc în cel mai recent single semnat Alex Velea. Inspirat de iubirea sa pentru ANTONIA, artistul lansează piesa „Sahara", cu un videoclip exotic, asemenea unei „1001 de nopți" moderne, care amintește de farmecul deșertului și al iubirilor nemuritoare. Noul single este o colaborare cu ANTONIA și Lino Golden, artist Golden Boy Society si Global Records.
Romania TV
04 iul. 2018, 08:51
ANTONIA şi Alex Velea, o nouă colaborare. Ascultă piesa care va sparge toate topurile în această vară VIDEO

Single-ul „Sahara” este un featuring cu ANTONIA și Lino Golden, muzica este semnată de Denis Robeș (The Motans), Alexandru Cotoi, Sebastian Barac și Marcel Botezan (Marco&Seba), Alex Velea și Mark Stam, în timp ce versurile sunt scrise de Denis Robeș (The Motans), Alex Velea și Lino Golden. Producători muzicali ai piesei sunt Alexandru Cotoi, Sebastian Barac și Marcel Botezan (Marco&Seba). Regia clipului îi aparține lui Bogdan Păun, DoP Alexandru Mureșan, concept NGM Creative & Alex Velea, producție video Loops Production.

„Sahara. E clar că doar pronunți numele acestui deșert și te încălzești. Acesta reprezintă totodata „infinitul”, „marea de nisip”, care poate să fie atât persoana iubita, cât și „IUBIREA” însăși. Piesa are un vibe diafan, te poartă printre dune și te face să mai vrei să o asculți o dată. Am lucrat cu o echipă de filmare foarte fresh, care a redat în imagini elocvente sound-ul creat. Le mulțumesc tuturor celor implicați în proiect” spune Alex Velea.

Aceasta nu este prima oară când Alex Velea și ANTONIA se întâlnesc pe platourile de filmare. Anul trecut artista a lansat „Iubirea mea”, primul clip al său în care apărea Alex Velea și care are aproape 32 de milioane de vizualizări pe YouTube, iar anul acesta „Hotel Lounge”, care la o lună de la lansare are deja aproape 5,5 milioane de vizualizări pe YouTube. ANTONIA a apărut și ea în alte două clipuri ale iubitului ei, „Defectul tău sunt eu” și „Sentimente sau instincte”.

Anul acesta Alex Velea a mai lansat piesa „Străino”, piesă produsă în studiourile Golden Boy Society, dar şi „Frige”, o colaborare cu Shift.

Lino Golden a lansat acum patru luni hit-ul „Panamera”, piesă care are deja peste 20 de milioane de vizualizări pe YouTube şi care a fost ulterior relansată împreună cu Paigey Cakey.

DailyBusiness
PSD îl propune pe Sorin Grindeanu premier și cere control total asupra programului de guvernare
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Istvan Kovacs îl arbitrează pe Lionel Messi! Al doilea meci pentru român la CM 2026
Capital.ro
Va putea România să adopte moneda euro? Anunț direct venit de la BCE: Manifestă reziliență economică
Playtech.ro
Turiști români, lăsați fără bani și bagaje în Grecia. Zonele unde au fost raportate cele mai multe incidente
Adevarul
SUA intră în era cuantică. Trump vrea să aibă super-computerul care poate sparge codurile lumii până în 2028
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Măsurile luate de autoritățile din Grecia după ce 148 de turiști au fost mușcați de peștele-iepure: „Sub nicio formă să nu se joace cu ei, să nu-i prindă”
iamsport.ro
Bölöni, dezamăgit de Generația de Aur: ”M-a surprins negativ asta”
MediaFlux
Se pregătește unirea României cu Republica Moldova! Propunere legislativă depusă de S.O.S România, adoptată tacit de Camera Deputaţilor. Senatul, forul decizional
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?