Antrenorul lui Ajaccio, despre Mutu: Este ieşit din ritm

Antrenorul echipei AC Ajaccio, Alex Dupont, a declarat după remiza cu Bastia, scor 0-0, că atacantul Adrian Mutu nu este încă la potenţial maxim şi este "ieşit din ritm".

22 oct. 2012, 08:57

Mutu a fost plecat zece zile. Când jucătorii revin de la naţională, au mereu probleme de ritm. El este un pic ieşit din ritm, nu şi-a recuperat toată capacitatea fizică. Dar totuşi a arătat ce poate„, a declarat antrenorul Alex Dupont.

Mutu a avut o bară în finalul primei reprize şi a evoluat până în minutul 56 la Ajaccio.

Conform presei franceze, în momentul înlocuirii Mutu a plecat direct la vestiare şi nu a dat mâna cu antrenorul Dupont.

Echipa AC Ajaccio, cu atacantul Adrian Mutu titular, a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Bastia, într-un meci din etapa a IX-a a campionatului francez.