Anunț de ultimă oră pentru toți românii care au cont sau card la Banca Transilvania

Banca Transilvania vine cu un anunț important pentru toți clienții săi. A fost introdusă o nouă funcție care le va fi de mare ajutor tuturor celor care au cont la card BT.
Alina Costache
11 oct. 2024, 14:43
Anunț de ultimă oră pentru toți românii care au cont sau card la Banca Transilvania
Banca Transilvania

Banca Transilvania vine cu vești bune pentru clienții săi. A fost lansată o funcție care după care mulți tânjeau. Este vorba despre BT Asset Management. Această nouă funcție oferă o gamă largă de fonduri de investiții.

Banca Transilvania, anunț pentru clienți

Potrivit reprezentanților băncii, noua funcție aduce lumea investitiilor mai aproape de clienti.

“Noua optiune aduce lumea investitiilor mai aproape de clientii nostri, printr-o experienta simpla si rapida, oferind claritate in alegerea fondului potrivit. Este un pas important in educatia financiara si in promovarea gestionarii sanatoase a banilor.” a declarat Oana Ilas, Director General Adjunct Retail Banking la BT, potrivit news18.ro. 

Citește și Ce se întâmplă cu banii românilor care au card la Banca Transilvania. Sunt probleme mari, anunţ important făcut de bancă

Reprezentanții băncii spun că prin acestă noua optiune se dorește ca toți clienții să devină responsabili pe plan financiar. De asemenea, banca susține capitalul românesc și oferă celor interesați posibilitatea de a investi în companii locale, fără riscuri prea mari.

Banca Transilvania este cea mai mare banca din România. A fost înființată în anul 1993, la Cluj-Napoca, de un grup de oameni de afaceri locali, cu 79% capital românesc și 21% străin. Activitatea sa este organizată pe patru linii principale de business, și anume: corporate, IMM, retail și Divizia pentru Medici.

În vara anului 2024, BT a a primit avizul din partea Consiliului Concurenței în vederea achiziției filialei românești a OTP Bank, care e cea mai mare unitate bancară din Ungaria.

”După primirea aprobărilor autorităților, Banca Transilvania va fuziona cu OTP Bank România. OTP Group va asigura o tranziție cât mai ușoară pentru clienți și angajați până când integrarea în Grupul Banca Transilvania va fi finalizată. Până atunci, OTP Bank România și subsidiarele sale vor continua să-și onoreze angajamentele față de clienți și să ofere servicii la cel mai înalt nivel. În această etapă, din partea clienților OTP Bank România nu este nevoie de nicio acțiune, ei vor beneficia de aceleași condiții de până acum în relația cu OTP România. Banca își menține angajamentele față de Bethlen Gabor Foundation și va continua să colaboreze cu clienții săi în termenii și condițiile existente, incluzând servicii oferite în mai multe limbi/bilingv, unde este necesar.”, arată Banca Transilvania.

Citește și Anunț important pentru români. Decizia luată la comun pentru Clienții ING, BRD, Raiffeissen și Banca Transilvania

 

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Radu Drăgușin, sărbătoritul zilei! Celebrul fotbalist a împlinit 24 de ani. Ce urări emoționante a primit
Fanatik.ro
Detalii tulburătoare despre Dana și Tibi, cei doi frați care au murit înecați în Chirpăr. Cum a scăpat, de fapt, verișoara care era cu ei la pârâu. Mezinul familiei a asistat la momentele cumplite
Capital.ro
Se reține permisul de conducere și poți face închisoare 5 ani. Restricții în România dacă ai permis categoria B
Playtech.ro
Coșmar fără sfârșit pentru familia lui Mario. Sora băiatului, amenințată: Știu tot ce faci, unde ieși
Adevarul
Actor celebru demontează nostalgia comunistă: „Unde dracu era omenia? Toți erau turnători”
wowbiz.ro
ULTIMĂ ORĂ! Ce îi amenință, de fapt, viața lui Mircea Lucescu. Apropiații rup tăcerea despre starea antrenorului: „I se injectează…” | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este primarul care a murit în tragedia de pe DN1, după ce a in... Vezi mai mult
iamsport.ro
20 de afaceriști din Constanța, gata să investească câte 5.000.000 de euro în Farul lui Hagi!
MediaFlux
Alocația și indemnizația în luna februarie se dau în avans. Când se virează banii
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil