Apare un nou post de televiziune în România, care va difuza filmele și serialele iubite de toți românii

Se lansează un nou post de televiziune în România, care îi va încânta pe telespectatori cu producțiile internaționale consacrate ale anilor 1970-1990. Aceștia vor putea să urmărească serialele și filmele care le-au bucurat tinerețea, iar lansarea de pe 16 decembrie aduce filme și seriale care îi încântă pe toți.
Alina Costache
18 dec. 2024, 16:19
Apare un nou post de televiziune în România, care va difuza filmele și serialele iubite de toți românii

Apare un nou post de televiziune în România, care va difuza producțiile internaționale ale anilor 1970-1990, iubite de toți românii. Acesta se numește Nostalgia TV, parte a grupului Clever, care aduce din 16 decembrie filme și seriale care îi vor încânta pe toți.

Apare un nou post de televiziune în România

Noul program va oferi o experiență de neratat atât persoanelor ce doresc să revadă filmele și serialele populare din tinerețea lor, precum și celor care iau contact cu producțiile pentru prima dată în viața lor.

Dimineața sunt difuzate cele mai frumoase desene animate ale ultimelor decenii, în timp ce, începând cu ora 20:00, va începe filmul serii, care va oferi telespectatorilor experiențe de neratat.

Citește și : Moneda care îți aduce bucurie de Crăciun. Mica avere pe care o poți câștiga dacă o ai în casă

În perioada următoare, postul de televiziune va începe să difuzeze serialul italian La Piovra (Caracatița), cu Michele Placido în rolul principal, ce joacă rolul comisarului Corrado Cattani. Acesta va putea fi văzut de luni până joi, de la ora 22:00.

Serialul a devenit celebru după Revoluția din 1989, fiind difuzat de Televiziunea Română, iar oamenii au fost impresionați de personajul principal, precum și de Patricia Millardet, Remo Grione sau Nicole Jamet.

Una dintre celalalte producții ce vor rula pe Nostalgia TV este Sclava Isaura (Escrava Isaura), o bine-cunoscută telenovelă braziliană cu Lucelia Santos, ce a interpretat-o pe Isaura, precum și cu Rubens de Falco, ce l-a jucat pe Leoncio.

Citește și : Concediu 2024: Când şi cum se recuperează zilele libere neefectuate în acest an. Zile libere 2025

Sclava Isaura este prima telenovelă cu care au intrat în contact românii, fiind difuzată pe TVR 1 la începutul anilor 1990, lansată în Brazilia în octombrie 1976.

Conform paginademedia, în ședința CNA susținută în vederea înfințării televiziunii, reprezentantul postului a anunțat că vor fi difuzate mai multe producții iubite de români pe canal, precum Dallas, The Muppet Show sau Om bogat, om sărac.

 

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
De unde lucrează Gabriela Cristea. Vedeta a recunoscut că nu îi place munca la birou
Fanatik.ro
Singurul lucru care l-a surprins pe Șumudică după România – San Marino. „Eu nu înțeleg. E de divizia B”
Capital.ro
EXCLUSIV. Makaveli, față în față cu Dan Andronic. Dezvăluiri din dosarul lui Călin Georgescu: Ăia sunt banii despre care ei vorbesc
Playtech.ro
Cât va dura valul de frig și de ninsori. Vești bune de la ANM, de când revin temperaturile de peste 20 de grade
Adevarul
Te sună „banca” și vrea datele tale? Cum recunoști o tentativă de fraudă și ce ai de făcut
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Un nou magazin cu preţuri mici se deschide. 1.500 de produse sub 5 lei
kanald.ro
Nicușor Dan a anunțat moartea unui membru fondator al USR. Mesajul plin de durere al președintelui României: „Ne-a părăsit...”
iamsport.ro
Ion Țiriac a anunțat că și-a cedat colecția de mașini: ”O ofertă ieșită din comun”
MediaFlux
Adio, cumul pensie-salariu! Anunțul momentului în România
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume