Festivalul Beach, Please! a adunat la Costinești mii de tineri. Totuși, pentru a participa la festivalul organizat de Selly, minorii trebuie să fie însoțiți de un adult sau au nevoie de o declarație din partea părinților. Un tânăr a decis să se distreze alături de bunica lui, iar femeia a devenit virală.
Apariția ei la festival a devenit virală pe Tik Tok și a stârnit foarte multe reacții pozitive. Vârsta femeii nu este cunoscută, însă se crede că ar avea în jur de 70 de ani. Aceasta a intrat în zona festivalului alături de nepotul ei, care cel mai probabil nu avea vârsta necesară de a participa singur sau cu prietenii la marele eveniment. Imaginile cu cei doi au circulat foarte repede pe internet, stârnind numeroase reacții.
Mulți au apreciat gestul femeii, spunând că rar există așa bunici, care să se sacrifice să meargă în anumite locuri de dragul nepoților.
„Avem nevoie de oameni ca dvs! Acum sunt doar o mamă care își duce copilul la festival, dar sper ca mai târziu sa fiu ca dvs. Spre deosebire de cei care îi critică pe tineri, ați ales sa ii susțineți! Mă înclin in fata dvs.”, „Un om care a înțeles că generațiile nu pot fi la fel” sau „Sunteți cea mai bună bunica!” sunt doar câteva dintre reacțiile celor din online.
Chiar dacă acest festival poate fi obositor pentru multe persoane, bunicuța nu s-a plâns nicio secundă. Din contră, ea le-a mulțumit celor din online pentru toată susținerea și le-a dat întâlnire tot la Beach, Please!
„Bună ziua, copii, nepoți, strănepoți! Vă mulțumesc din suflet pentru gândurile și mesajele frumoase pe care mi le-ați trimis. Ne vedem diseară la Beach, Please!”, a fost mesajul transmis de bunică în urma tuturor reacțiilor pe care le-a primit.
@tonyacats Bunicuta de la Beach Please❤️ multumiri tinerilor si parintilor care ii inteleg gestul fata de nepot#bunicutabeachplease #respect #iubireadevarata #beachplease ♬ original sound – Antonia23
Bunica de la Beach, Please!, așa cum e cunoscută pe internet, a recunoscut că nepotul ei o roagă de multă vreme să îl însoțească la festival. Pentru a-i îndeplini dorința, bunica a decis să își facă bagajele și să meargă împreună la festival.
”Nepotul meu îmi spune demult, de aproape un an de zile: ’Vreau să merg!’. Nu i-am promis. Mi-am cam călcat pe suflet și am zis: ’Gata, merg cu nepotul meu”, a declarat bunicuța de la Beach, Please!
Datorită faimei pe care a căpătat-o într-un timp foarte scurt, bunicuța i-a atras atenția și lui Selly, organizatorul festivalului. Influencerul a decis să le facă o surpriză bunicii și nepotului ei, așa că le-a oferit un tur în culisele festivalului.
”Sunteți singurii participanți cărora le voi da aceste două ecusoane. Vreau să vă invit să facem un tur în culise, la artiștii internaționali”, le-a spus Selly.
@tonyacats Momentul in care Selly ii face o surpriza bunicutei de la Beach Please si lui Yusuf. Ma înclin pentru mesajele de suflet #respectSelly #bunicutabeachplease#foryour #beachplease @selly @Beach, Please! Festival ♬ original sound – Antonia23