Apartamentul din Capitală care a stârnit controverse pe internet. Proprietarul vrea 555.000 de euro pe el. ”Se vinde și strada?”

Prețurile proprietăților imobiliare cresc constant în orașele mari ale României, iar Bucureștiul se numără printre cele mai scumpe, așa cum era de așteptat! Unele imobile au ajuns să se vândă la prețuri colosale. Vezi mai jos despre ce e vorba.
Filip Stan
23 apr. 2024, 18:48
Apartamentul din Capitală care a stârnit controverse pe internet. Proprietarul vrea 555.000 de euro pe el. ”Se vinde și strada?”

Prețurile apartamentelor cresc constant în marile orașe ale țării, iar Capitala se numără printre cele mai scumpe, așa cum era și de așteptat.

Citește și Prețul enorm al unei chirii într-un apartament cu două camere din Cluj. Terasa imobilului e plină de buruieni

Chiar și așa, unele imobile au ajuns să se vândă la niște prețuri colosale, inaccesibile majorității oamenilor.

Este și cazul unui apartament dintr-o zonă centrală a Capitalei, care a fost scos la vânzare pentru suma de 555.000 de euro!

Anunțul a produs furia românilor care au lăsat comentarii mai puțin pozitive. Este bine știut faptul că piața imobiliară din țara noastră a evoluat constant în ultimii ani.

Astfel, pe fondul cererii tot mai mari, prețurile imobilelor din marile orașe au crescut de la o lună la alta, atingând praguri uluitoare.

În afară de Cluj-Napoca, Bucureștiul este unul dintre orașele cele mai scumpe când vine vorba despre proprietățile imobiliare.

Zonele centrale ale Capitalei sunt cele mai căutate, prețurile imobilelor din aceste zone fiind de-a dreptul prohibitive pentru majoritatea oamenilor.

Un anunț imobiliar publicat de portalul companiiimobiliare.ro și pe Facebook, pe grupul „Apartamente de vânzare București”, a declanșat o întreagă polemică.

În cadrul anunțului se specifică faptul că apartamentul are 4 camere, este semidecomandat, este construit în 2021, are trei locuri de parcare și sistem de încălzire în pardoseală.

Mai mult decât atât, este specificat că imobilul este utilat și mobilat modern, având toate echipamentele necesare unui trai de lux.

”E mai ieftin în Berlin”

Chiar și așa, prețul la care este scos la vânzare apartamentul este de jumătate de milion de euro, o sumă la care mulți dintre români nici nu visează.

Proprietarul dorește să obțină nu mai puțin de 555.000 de euro pentru imobil.

„Cyclon Imobiliare vă oferă spre vânzare apartament de 4 camere, Ștefan cel Mare, central, Vasile Lascăr București, Sector 2. Apartament de lux în bloc nou situat în Complexul Rezidențial Central Vasile Lascăr cu 4 camere în suprafață de 120 mp, terasă generoasă în suprafață de 115 mp, prevăzută cu jacuzzi exterior și saună, precum și spațiu pentru plajă, ping pong, înconjurată de bambuși verzi.

Apartamentul dispune de două băi cu cabine de duș și bideuri, bucătărie închisă în sticlă mobilată și utilată ultramodern, mașină de spălat vase și rufe marca AEG, frigider black de 630 litri, cuptor electric plus cu microunde, living deschis către terasă, dormitoare mari, încălzire în pardoseală cu centrală Buderus, aer condiționat Daikin gen plafonieră cu patru căi, toată mobilă Mobexpert, plante exotice, TV Sony OLED ultima generație cu diagonală de 196 cm, leduri în tot apartamentul, canapele extensibile din piele acționate electric, pereți 3D”, potrivit B365.ro.

Deși toate dotările de lux au fost menționate în cadrul anunțului, internauții au fost mai mult enervați decât surprinși.

Șocați de prețul uriaș cerut de proprietar, oamenii au lăsat o serie de comentarii ironice pe Facebook.

Citește și Noi reguli pentru românii care stau la apartament. Cine sunt cei care vor fi obligați să plătească reparațiile din bloc

„555.000? Doamne, ați înnebunit cu prețurile astea, acolo să stea 555.000 de ani” / „În Berlin e mai ieftin. Și nu numai. Costa de Sol, Spania, e mult sub. Cu 500.000 de euro îți cumperi penthouse” / „Hm! Sunteți bolnavi psihic. Nerecuperabili! Aveți nevoie de ajutor calificat. Mi-e silă!” / „Tot blocul?” / „Se vinde și strada?” / „Au luat-o razna de tot”, sunt câteva dintre comentariile oamenilor.

DailyBusiness
Ce a putut să găsească Piedone la câteva restaurante de pe litoral. ANPC le-a suspendat activitatea pe loc: „A înflorit salcâmul în bucătărie”
Spynews
Elena Udrea iese din închisoare! Tribunalul Prahova a respins contestaţia înaintată de Direcţia Naţională Anticorupţie (DNA)
Bzi.ro
Ultima imagine cu Felix Baumgartner înainte de moarte. Ce a scris alături de imagine
Fanatik.ro
Cât trebuie să mănânci, de fapt, la vârsta de 50 de ani. Cele mai bune sfaturi ale unui nutriționist celebru
Capital.ro
Cartea de identitate trebuie schimbată neapărat. Românii sunt obligați. Anunț oficial de la Primărie
Playtech.ro
Cine se bate pe averea de 250 de milioane de euro a lui Felix Baumgartner. Mihaela Rădulescu nu are nicio șansă
DailyBusiness
Ce avere a lăsat Felix Baumgartner. Cine sunt succesorii legali ai iubitului Mihaelei Rădulescu
Adevarul
Israelul publică noi fotografii cu liderul de facto al Hamas. Cum încearcă să se ascundă ultimul comandant de rang înalt rămas în viață
wowbiz.ro
„Noi am fost DRAGOSTE”. Prima reacție a Mihaelei Rădulescu după moartea lui Felix Baumgartner
Spynews
Unde a fost găsită adolescenta de 14 ani, din Brăila, dispărută de aproape o săptămână. Părinții sunt încă în stare de șoc: "Are vânătăi"
Spynews
Sânziana Negru și Ștefan Floroaica și-au amenajat un colț de rai! Cum arată casa străbunicilor, după renovare | VIDEO
Evz.ro
Inflația explodează în România. Avertisment crunt din partea BNR
Ego.ro
Ce au observat experții, la aparițiile fiului cel mic al lui Kate Middleton și al Prințului William
Prosport.ro
Cum arată piscina complexului italian în care s-a prăbușit Felix Baumgartner
kanald.ro
Horoscop săptămânal Thomas Rob pentru 21 - 28 iulie 2025: Se dezlănțuie haosul pentru nativi! Se vor confrunta cu certuri, secrete și despărțiri
Cancan.ro
Mihaela Rădulescu, prima REACȚIE după moartea lui Felix Baumgartner. A postat un mesaj sfâșietor
Playsport.ro
Autopsia lui Felix Baumgartner a fost finalizată. Care a fost, de fapt, ce au descoperit medicii...
Capital.ro
Președintele Nicușor Dan, anunțul serii despre pensii: Eu am spus că a fost o greșeală...
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Imagini spectaculoase cu Nicolae Dică și soția lui, în costum de baie roz, la plajă
stirilekanald.ro
VIDEO Noi detalii despre accidentul în care a murit Felix Baumgartner. Ce i-a adus, de fapt, sfârșitul
Fiica lui Sebastian Burduja a murit la 3 ani
MediaFlux
Vârsta de pensionare crește la 70 de ani! Se va aplica tuturor persoanelor născute după 31 decembrie 1970. Dezbateri privind noua lege într-o țară europeană
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Hidrocentrala Răstolița renaște după trei decenii de pauză. Ministrul Energiei: „Fac tot ce ţine de mine ca să deblochez situatia”