Așa arată vila de 1,5 milioane de euro a Ioanei Băsescu. Are piscină și garaj pentru șalupe

Ioana Băsescu și-a construit o vilă care valorează 1,5 milioane de euro. Proprietatea se află pe malul lacului Snagov și are piscină și garaj pentru șalupe.
Alina Costache
23 feb. 2025, 14:23
Așa arată vila de 1,5 milioane de euro a Ioanei Băsescu. Are piscină și garaj pentru șalupe

Așa arată vila de 1,5 milioane de euro a Ioanei Băsescu. Fiica cea mare lui Traian Băsescu și soțul său dețin o casă impresionantă pe malul lacului Snagov.

Cum arată vila Ioanei Băsescu de la Snagov. Valorează o avere

Ioana Băsescu și Radu Pricop și-au construit o vilă ce valorează o avere, la 40 de kilometri de București, pe malul lacului Snagov. Casa se află pe un teren de 2.320 de metri pătrați, are piscină acoperită, ponton și garaj pentru șalupe. Vila este amplasată chiar lângă casa lui Omar Haissam.

Potrivit experților imobiliari, doar terenul pe care se află vila Ioanei Băsescu costă aproximativ 700.000 de euro, scrie Antena 3.

Citește și Cum arată vila din anii ’30 pe care Puya vrea să o restaureze. Artistul îi va reda locuinței farmecul de odinioară: „Vreau să o aduc la starea inițială. Nici nu mă gândesc să pun termopane”

Reamintim că Ioana Băsescu, fiica fostului președinte Traian Băsescu, și Andreea Cosma, fiica fostului lider PSD Prahova, Mircea Cosma, sunt notarii implicați în tranzacțiile imobiliare din scandalul imobiliar anchetat de DIICOT, ce vizează un grup infracțional suspectat de delapidarea a aproape 200 de milioane de euro din banii clienților.

Cele două ar fi avut rolul de a proteja interesele clienților și de a se asigura că tranzacțiile imobiliare dintre vânzători și cumpărători respectă prevederile legale.

Ioana Băsescu a fost anterior implicată într-un alt dosar penal. Aceasta a fost condamnată în primă instanță la cinci ani de închisoare cu executare în cazul finanțării campaniei prezidențiale din 2009. Ulterior, atât ea, cât și Elena Udrea, condamnată la opt ani în același dosar, au beneficiat de o decizie a Curții Constituționale privind prescripția, ceea ce a dus la încetarea procesului penal. Conform rechizitoriului procurorilor, sumele utilizate pentru campania electorală ar fi provenit din infracțiuni de corupție, delapidare și evaziune fiscală.

Citește și Unde a ajuns să locuiască Cristian Gațu după ce a pierdut vila din Corbeanca. „Am fost pe terenul adversarei”

 

DailyBusiness
Democrații cer demiterea lui Trump invocând pentru prima dată Secțiunea 4 a celui de-al 25-lea amendament
Spynews
Cosmin Zuleam, criminalul lui Adrian Kreiner, este adus azi în România din Inonezia. A fost condamnat la 30 de ani de închisoare
Fanatik.ro
Faza care nu s-a văzut la TV în Galatasaray – Atletico Madrid 1-1. De ce i-a certat Istvan Kovacs pe jucătorii lui Simeone. Video
Capital.ro
Reguli RAR 2026. Documentele obligatorii pe care proprietarii trebuie să le prezinte. Mașinile care nu pot fi înmatriculate în România
Playtech.ro
Zona din Bucureşti în care s-au vândut cele mai multe apartamente în 2025. Un sfert din totalul înregistrat la nivelul Capitalei, doar într-un singur sector
Adevarul
O brutărie din Moscova este în pragul falimentului după ce Putin i-a făcut reclamă. Ce il nemulțumește pe patronul afacerii
wowbiz.ro
Cătălin Crișan a ajuns de nerecunoscut, la doi ani după problemele de sănătate! Imaginile care i-au șocat pe fanii artistului: „Eu nu cred că e…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Fanii Real Madrid și FC Barcelona sunt îndoliați! Celebrul fotbalist s-a stins din viață la vârsta de 91 de ani: „Unul dintre jucătorii legendari ai clubului”
iamsport.ro
Tranzacție uriașă: un colos cu active de 116 miliarde de euro vrea să cumpere fosta firmă a membrului Generației de Aur!
MediaFlux
Reducere drastică. Guvernul vrea să taie 85% din pensiile celor care rămân să lucreze la stat
stirilekanald.ro
VIDEO El este tânărul care se zbate între viață și moarte după ce mașina i-a fost spulberată de tren, în Chiajna. Ghițan are doar 30 de ani și este tatăl a doi copii
Fotbal de Crăciun în Premier League: City poate urca pe 1 după etapa de Boxing Day