Asistentă din Arad, moartă din cauza covid-19 la ATI. Femeia nu era vaccinată

Încă un cadru medical a murit din cauza COVID-19. Este vorba despre o asistentă în vârstă de 50 de ani, din Arad. Femeia nu era vaccinată împotriva coronavirusului şi avea şi alte boli.
Filip Stan
19 nov. 2021, 21:28
Asistentă din Arad, moartă din cauza covid-19 la ATI. Femeia nu era vaccinată

Asistentă din Arad, moartă din cauza covid-19. Femeia în vârstă de 50 de ani era internată de la multe zile la ATI. Din păcate, medicii nu au mai putut face nimic pentru a-i salva viaţa.

Asistentă din Arad, moartă din cauza covid-19

Femeia era asistentă medicală pe secţia de Cardiologie a Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Arad. Din păcate, aceasta suferea de mai multe boli, iar coronavirusul i-a pus capac. Starea de sănătate s-a agravat, iar femeia se afla de mai multe zile la ATI. Aceasta nu era vaccinată împotriva COVID-19.

Citeşte şi Asistentă moartă de covid-19, după ce a ales să se trateze acasă. A ajuns târziu la spital

Decesul a fost anunţat pe pagina de Facebook a Spitalului Clinic Județean de Urgență Arad.

“O veste tragică a îndoliat comunitatea Spitalului Clinic Județean de Urgență Arad. Una dintre colegele noastre, asistentă medicală pe Secția Cardiologie, a pierdut lupta cu virusul Covid-19, după ce a fost internată în Secția de Anestezie și Terapie Intensivă.

Transmitem sincere condoleanțe familiei îndurerate! Dumnezeu să o odihnească în pace!”, au transmis colegii femeii.

Conform datelor existente la nivelul CNCCI la data de 19 noiembrie 2021, ora 10.00, în intervalul de 24 de ore, au fost înregistrate 2.889 cazuri de persoane pozitive cu SARS-COV-2, dintre care 55 sunt ale unor pacienți reinfectați, testați pozitiv la o perioadă mai mare de 180 de zile după prima infectare.

În unitățile sanitare de profil, numărul total de persoane internate cu COVID-19 este de 11.961. Dintre acestea, 1.604 sunt internate la ATI.

Din totalul pacienților internați, 169 sunt minori, 155 fiind internați în secții și 14 la ATI. În intervalul 18.11.2021 (10:00) – 19.11.2021 (10:00) au fost raportate de către INSP 281 de decese.

Citeşte şi Asistentă de la Institutul Marius Nasta, moartă acasă după doza de rapel a vaccinului anti-Covid. Avea 55 de ani și nu suferea de alte afecțiuni

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Fostă gimnastă a dat lovitura. Serialul celebru, adorat de milioane de români, în care joacă un rol fenomenal
Capital.ro
Se schimbă ora în România. Când se dau ceasurile înainte, de la 3:00 la 4:00. Lucrurile bizare și amuzante despre modificarea orei
Playtech.ro
Pensionarii nu mai primesc ajutorul de la stat înainte de Paşte. Ar fi trebuit să li se ofere 200 de lei în plus
Adevarul
Profilul șoferului de ridesharing. Cât câștigă, în realitate, un șofer în România
wowbiz.ro
Codruța Filip, în brațele lui Valentin Sanfira. Imaginile emoționante care au făcut înconjurul internetului. Cum au fost surprinși la Sala Palatului, înainte să anunțe divorțul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
James Tolkan, celebrul actor din „Top Gun” și „Back to the Future”, a încetat din viață la 94 de ani
iamsport.ro
Radu Naum: ”Eram ironic când am spus că e visul meu să fac un interviu cu David Popovici”
MediaFlux
Cine conduce de fapt Iranul după ce liderul suprem și o serie de personalități de vârf au murit în războiul pornit de SUA și Israel
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj