Ăsta da SPIRIT OLIMPIC! A terminat cursa într-un picior, ovaţionată de public VIDEO

Publicat: Joi, 09 August 2012 16:38 // Actualizat: Joi, 09 August 2012 21:23 // Sursa: RTV.net

Moment emoţionant în timpul seriilor de calificare în semifinalele probei de 800 de metri, la Jocurile Olimpice de la Londra. O atletă care s-a accidentat în timpul cursei a ţinut morţiş să ajungă la finish, în ciuda durerilor insuportabile şi a faptului că rezultatul ei chiar nu mai conta.

Accidentată, cu dureri groanice şi plângând în hohote. Aşa a terminat atleta Merve Aydin, din Turcia, cursa de calificare în semifinalele probei de 800 de mebri, desfăşurată joi.

Aydin condusese o bună parte din cursă, dar apoi s-a accidentat şi a slăbit ritmul. Însă nu a renunţat. A trecut ultima linia de sosire, şchiopătând, dar a fost ovaţionată ca şi cum tocmai ar fi câştigat o medalie de aur, publicul apreciind dorinţa ei fantastică de a termina cursa, cu toate că rezultatul nu mai avea nicio importanţă.