ASTRA – CRAIOVA 0-1 în etapa a 6-a din PLAY OFF. Debut victorios pentru Papură. VEZI CLASAMENTUL

Craiova s-a impus, vineri, pe terenul celor de la Astra, scor 1-0 în primul meci din etapa a 6-a din play off, şi începe să spere din nou la titlu. Golul victoriei a fost marcat de Mihăilă, în minutul 68, după ce Fortes a ratat un penalty în minutul 61.

19 apr. 2019, 19:34

Craiova s-a impus la Giurgiu şi speră din nou la o minune după ce s-a apropat la 5 puncte de liderul CFR Cluj. Corneliu Papură a schimbat sistemul, din 3-4-3 folosit de Devis Mahgia, în 4-3-3, iatr jocul oltenilor a părut mai sigur.

Craiova putea deschide scorul în minutul 61, dar Fortes a ratat un penalty. Aproape imediat, în minutul 68, Mihăilă a marcat golul care îi face pe olteni să viseze la titlu.

ASTRA – CRAIOVA 0-1 (0-0)

Mihăilă 68

ASTRA: Lazar – Butean, Bejan (54 Erico), Cestor, Radunovic – R. Moise, Romario Pires – Begue (57 Val. Gheorghe), N. Roșu (76 Zoua), Llullaku – Alibec. Antrenor: Enache.

CRAIOVA: Pigliacelli – Martic, Acka (46 Donkor), Kelic, Bancu – Mateiu, Fedele (70 Bic), Cicâldău – Bărbuț, Fortes, Mihăilă (87 Meza Colli). Antrenor: Papură.