ASTRA – VIITORUL 3-0 în etapa a 23-a din Liga 1. „Dublă” Alibec! VEZI CLASAMENTUL

Astra s-a impus, vineri, în primul meci din etapa a 23-a a Ligii 1, scor 3-0 pe teren propriu cu Viitorul. Begue şi Alibec, de două ori, au marcat pentru Astra, în condiţiile în care Viitorul a jucat în 10 din minutul 43, după eliminarea lui Kuipers.

08 feb. 2019, 19:40

Astra Giurgiu s-a impus în fața celor de la Viitorul, scor 3-0, într-un meci în care Denis Alibec a strălucit. Cu un adversar jenant, trupa lui Costel Enache a făcut exact ce trebuia să facă. Golul superb al lui Begue a rupt echilibrul. Kuipers, olandezul adus la echipă în această iarnă de George Ogăraru, a produs un fault de roşu direct, deşi mai luase un „galben” cu 10 minute mai devreme. Meciul a fost închis de Alibec, care a produs două goluri în primele 20 de minute ale reprizei secunde.

ASTRA – VIITORUL 3-0 (1-0)

Begue 26, Alibec 51, 65

ASTRA: Lazar – Butean, Erico, Cestor, Belu-Iordache – Begue (85 hambo), Mrzljak, N. Roşu (63 Romario Pires) – Llullaku – Alibec, Zoua (76 Biceanu).

VIITORUL: Cojocaru – Mladen, Ţîru, Bas Kuipers, De Nooijer (46 Boboc; 74 P. Iacob) – Artean, T. Băluţă, Casap – I. Hagi, Rivaldinho (46 Achim), Drăguş.