Atac armat în Arabia Saudită, sunt cel puţin şase morţi

Un nou incident armat a avut loc în apropiere de graniţa dintre Arabia Saudită şi Yemen.
Romania TV
27 mai 2020, 08:51
Atac armat în Arabia Saudită, sunt cel puţin şase morţi

Şase persoane au fost ucise marţi într-un atac armat la Asir, o regiune situată la frontiera cu Yemenul, în urma căruia poliţia saudită a deschis o anchetă, potrivit agenţiei oficiale saudite de presă SPA, relatează Reuters.

Atentat sângeros, sunt zeci de morţi după ce un kamikaze s-a detonat la o ceremonie funerară 

Trei saudiţi au fost răniţi în atac, la Al Amwah (sud), şi au fost spitalizaţi, potrivit SPA, care nu spune nimic despre natura incidentului.

Arabia Saudită conduce o coaliţie a ţărilor de la Golful Persic angajată militar în Yemen împotriva rebelilor şiiţi huthi, susţinuţi de Iran, care deţin controlul asupra marilor oraşe din ţară din 2014.

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Scandal uriaș în showbiz! Fiica unei cântărețe din România ar fi fost jefuită de rude în Anglia. A intervenit poliția
Fanatik.ro
Proprietarii ar putea fi singurii responsabili de consolidarea clădirilor cu risc seismic, în locul primăriilor. Ce se întâmplă cu cei care nu-și permit: „Un fond al fondurilor”
Capital.ro
Proiect de lege pentru românii cu rate la bănci. Mecanism nou de recuperare a prejudiciilor cauzate de ROBOR
Playtech.ro
Zborurile de vară, în pericol? Companiile aeriene cer intervenția UE. Biletele de avion s-ar putea scumpi
Adevarul
„Nu mă duc eu de bună voie”. Un interlop căutat de cinci ani, după ce a desfigurat un tânăr, face live-uri pe TikTok
wowbiz.ro
Lângă cine a apărut Codruța Filip după ce Valentin Sanfira și-a refăcut viața sentimentală. Fotografiile au stârnit reacții în rândul fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Fără dubii! Prunea a numit ”cel mai mare fotbalist român din toate timpurile”
MediaFlux
Veniturile românilor, la control! BNR și INS merg din casă în casă să afle situația financiară și consumul gospodăriilor
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj