Atentat la urmaşul lui Pele. Neymar, lovit în faţă de un obiect aruncat din tribune VIDEO

Incidentul s-a petrecut în Bolivia, la un meci pe care FC Santos l-a jucat în Copa Libertadores.

26 apr. 2012, 10:09

Să joci fotbal în America de Sud este o adevărată aventură. Agresivitatea fanilor nu poate fi stăpânită, iar sportul rege se dezvoltă sub cele mai violente forme. Neymar, puştiul minune al Braziliei, a simţit pe propria-i piele ostilitatea fanilor bolivieni în meciul pe care FC Santos l-a jucat în Copa Libertadores, la Bolivar.

În repriza secundă, pe când se pegătea să execute un corner, jucătorul a fost lovit în plină figură de un obiect aruncat din tribune. Meciul a fost întrerupt câteva minute bune, timp în care Neymar a primit îngrijiri medicale, dar partida a fost în cele din urmă reluată, iar Santos a pierdut prima manşă a 16-imilor, cu 1-2.