Au dispărut filmările care puteau face lumină în cazul morţii lui Emi Pian. Ce spune proprietarul casei în care s-a jucat barbut

Fimările care ar fi putut face lumină în cazul morţii lui Emi Pian au dispărut. Proprietarul casei în care a avut loc ultima partidă de barbut a cunoscutului interlop spune că în acea seară camerele de supraveghere nu erau pornite. 
Filip Stan
21 aug. 2020, 05:42
Au dispărut filmările care puteau face lumină în cazul morţii lui Emi Pian. Ce spune proprietarul casei în care s-a jucat barbut

Deşi existau camere de supraveghere în casa în care s-a jucat ultima partidă de barbut a lui Emi Pian, nu există filmările din acea seară. Proprietarul imobilului spune că în acel moment camerele nu erau pornite. 

Vecinii de pe respectiva stradă susțin că știau de existența camerelor, dar și că în casa respectivă se făcea contrabandă cu țigări.

„Le țin la mișto! Ei le opresc! Când știu că au „marfă” în casă, atunci dau drumul la camere! Să vadă Miliția! Măi, dar și Miliția, măi nene…Venea Miliția pe-aici, prin spate și era…a venit Emi, a parcat mașina undeva pe-aici. Cred că Poliția a văzut mașina lui, că cine n-o cunoaște? și a parcat direct acolo! Și a venit fratele lui Costel și le-a dat „dreptul” și au plecat!”, povesteşte o localnică. 

Reamintim că anchetatorii au intrat în posesia unor alte imagini de la o cameră de supraveghere situată la aproximativ 100 metri de locul faptei. Pe acestea se vede cum un bărbat, cel mai probabil Richard Gabriel, e bătut de mai mulți indivizi, probabil din Clanul Duduianu. Din păcate, imaginile sunt neclare așa că fețele celor implicați în altercație nu se văd și îngreunează mult ancheta polițiștilor, potrivit antena3. 

Cei din clanul Duduianu susțin că Richard Gabriel l-a înjunghiat pe Emi Pian după o dispută verbală, iar frații lui au sărit să-l ajute, lovindu-l pe agresor și apoi ducând victima la spital. De cealaltă parte, cei din clanul Rinu susține că a Richard era în legitimă apărare și că a lovit la întâmplare cu cuțitul, deoarece i se pulverizase spray lacrimogen în ochi.

Liderul Duduienilor, Florin Mototolea zis Emi Pian, a fost ucis în dimineața zilei de 4 august în urma unei încăierări după o partidă de barbut. Trei oameni au fost arestați în acest dosar.

Citeşte şi Reportaj EXCLUSIV din locul unde a fost ucis Emi Pian. Vecinii rup tăcerea

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Cum arată casa bunicilor Vlăduței Lupău. Cântăreața s-a întristat când a ajuns acolo
Fanatik.ro
Ilie Năstase, veste uriașă în plin proces de divorț de soția sa, Ioana. Ce se întâmplă, de fapt, între ei
Capital.ro
Prețuri carburanți joi, 23 iulie. Unde se găsește cea mai ieftină benzină și motorină
Playtech.ro
Ce trebuie să faci înainte să părăsești locuința închiriată ca să nu pierzi bani
Adevarul
Reportaj în Ungaria de Est, paradisul cultural și acvatic de la granița României. Cât costă un sejur în tărâmul cetăților și băilor termale
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O femeie din Brăila a rămas fără cap la locul de muncă, după ce a fost prinsă sub mai mulți baloți! Victima era mama a trei copii
iamsport.ro
O echipă din România și-a batjocorit jucătorii și angajații: ”Și-au amanetat bijuteriile pentru bani de cozonac! Sunt neplătiți de 6 luni, nu mai recuperează nimic, clubul e în faliment”
MediaFlux
EXCLUSIV Toate actele sunt solicitate pe HUB-ul de servicii electronice al MAI. Românii se mută de la ghișeu pe online
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România