Au început sferturile Cupei României. Vezi prima echipă calificată şi programul meciurilor

Sferturile de finală ale Cupei României au început marţi seara, când s-a disputat partida Viitorul Constanţa - Astra Giurgiu, şi continuă astăzi, cu două partide în care sunt implicate Dinamo şi, respectiv, Petrolul, şi joi, când va juca Steaua.

04 dec. 2013, 07:03

Astra Giurgiu este prima echipă calificată în semifinalele Cupei României, după ce a învins pe Viitorul Constanţa cu scorul de 3-0 (2-0), într-o partidă disputată la Chiajna. Lidera clasamentului Ligii I, Astra a tranşat calificarea în doar patru minute, prin golurile marcate de Constantin Budescu (32), cu un şut deviat de un fundaş advers, şi Marian Cristescu (35). Ivorianul Karim Abdoul Yoda a închis tabela, în minutul 89.