Auchan vinde în magazinul online produse predefinite. Cumpărăturile ajung la clienţi în 48 de ore

Retailerul Auchan a anunțat introducerea, în premieră pe piaţa locală, în magazinul online, a unor pachete de cumpărături predefinite, ce pot fi livrate prin curier rapid în 48 de ore. Prețul unui asemenea pachet pornește de la suma de 105 lei.
Romania TV
08 apr. 2020, 12:15
Auchan vinde în magazinul online produse predefinite. Cumpărăturile ajung la clienţi în 48 de ore

Potrivit unui comunicat al reţelei comerciale, transmis miercuri AGERPRES, noile coşuri de cumpărături predefinite pot fi comandate doar din magazinul online www.auchan.ro, prin selectarea magazinului Auchan Cotroceni, iar împachetarea produselor se face în condiţii stricte de siguranţă sanitară, respectând toate măsurile în vigoare.

Citește și: BILANŢ CORONAVIRUS ÎN ROMÂNIA. 4.761 de cazuri de COVID-19 până în 8 aprilie. La ATI sunt internaţi 162 de pacienţi

„În această perioadă foarte aglomerată, cu multe comenzi online, am decis sa creăm o serie de pachete predefinite, cu produse care răspund celor mai frecvente nevoi, pe care să le livrăm rapid şi bine românilor din toată ţara. Pachetele pot fi comandate pe auchan.ro şi sunt ambalate cu respectarea unor măsuri extinse de igienă şi siguranţă sanitară, pe care Auchan le-a pus în aplicare încă de acum câteva săptămâni atât în magazine, cât şi la pregătirea comenzilor online. Feedback-ul clienţilor este unul bun până acum, aşa că am decis să extindem pachetele standardizate pentru a acoperi şi alte nevoi, cum sunt cele ale animalelor de companie, dar nu numai”, a declarat Tiberiu Dăneţiu, director marketing Auchan Retail România. 

Seria de pachete predefinite acoperă nevoile alimentare de bază ale unei familii, ale animalelor de companie, dar şi cele de curăţenie a casei. Astfel, în magazinul online Auchan sunt, deja, disponibile şase tipuri de coşuri predefinite: alimente variate de băcănie, gustări şi băuturi, produse destinate curăţeniei casei, două coşuri cu hrană pentru câini (talie medie şi mică) şi un coş cu produse pentru pisici.

Preţurile coşurilor predefinite variază, în funcţie de tipologia aleasă, între 105 şi 155 lei.  

Retailerul precizează că această categorie de cumpărături online este în plină dezvoltare, iar în perioada următoare vor fi adăugate mai multe opţiuni disponibile exclusiv pe site-ul care găzduieşte magazinul online.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf s-au împăcat! Impresara a făcut marele anunț
Fanatik.ro
Dan Șucu, dezvăluiri neașteptate. Ce anomalii a observat milionarul în domeniul HoReCa
Capital.ro
Se pregătește un partid pentru Călin Georgescu: Un brand autodefinit drept mesianic. Nu va renunța!
Playtech.ro
Dacă numele tău de familie este pe această listă, eşti român 100%. Care este cel mai des întâlnit
Adevarul
România va plăti datoria istorică de 6,8 milioane de dolari pentru importul de bumbac fibră către SUA
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
Șocant! Ce a pierdut un român în Donbas în urma războiului din Ucraina: 'Vor intra în posesia Rusiei'
MediaFlux
Presupusu iubit al Rodicăi Stănoiu, primele declarații. Ce zice despre relația cu fostul ministru
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
A MURIT: Călin Georgescu e în doliu!. S-a mutat la Cer o stea a demnității românești!