Aurel Pădureanu a făcut anunțul la 3 ani de la moartea Corneliei Catanga: „În septembrie va avea loc, asta e viața”

Aurel Pădureanu a făcut anunțul la 3 ani de la moartea Corneliei Catanga. După o lungă suferință, bărbatul a primit o veste foarte bună din partea băiatului pe care îl are cu regretata artistă. Partenera lui Alexandru este însărcinată și va aduce pe lume o fetiță, care se va numi Cornelia, în memoria bunicii sale.
Alina Costache
08 mai 2024, 11:05
Aurel Pădureanu a făcut anunțul la 3 ani de la moartea Corneliei Catanga:
Aurel Pădureanu a făcut anunțul la 3 ani de la moartea Corneliei Catanga

Aurel Pădureanu a făcut anunțul la 3 ani de la moartea Corneliei Catanga. În timp ce cu un ochi plânge, cu un altul râde. Artistul va deveni bunic peste câteva luni, Alexandru îi va dărui o nepoțică, iar asta îl bucură foarte tare.

Citește și: Aurel Pădureanu nu poate trece peste decesul Corneliei Catanga nici acum, după trei ani: ,,Eu plâng mereu. A fost cea mai frumoasă femeie’’

Aurel Pădureanu a făcut anunțul la 3 ani de la moartea Corneliei Catanga

Durerea persistă deocamdată în sufletul meu, dar asta e viața. Știu că nu am cum să o mai aduc înapoi. De Paște am stat acasă, cu copiii mei. Băiatul e în țară. Soția lui e plecată, fiind cetățean american. Mi-a gătit sora mea. Dar și pe mama copiilor mei din prima căsătorie. A doua zi am fost invitat la un prieten. Am depănat amintiri la masă.

Soția băiatului e însărcinată, va avea o fetiță. O să-i pună numele Corneliei. În septembrie voi deveni bunic. Eu mai am și alți nepoți mari, ai copiilor din prima căsătorie. Dar fetița lui Alexandru e primul lui copil”, a mărturisit Aurel Pădureanu, pentru Cancan.ro.

Artistul speră să-și vadă îndeplinită marea sa dorință, după moartea soției sale. Aurel Pădureanu încearcă de o bună perioadă de timp să facă un memorial de amploare, la Sala Palatului, pentru regretata sa soție.

Oamenii sunt răi, nu am făcut nimic. Aștept în vara asta, cu puterea lui Dumnezeu, să fac un memorial Cornelia Catanga, la Sala Palatului. Pentru că merită, a fost o artistă de prima constelație. Ni se predică să fim mai buni, dar ne sfâșiem între noi. Noi suntem mai buni de sărbători, dar după o săptămână ne dușmănim. Că așa e omul”, a adăugat Aurel Pădureanu.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Maria Covașa, ironie fină la adresa lui Dany Boy după ce i-a cunoscut actuala iubită! Fosta concurentă de la Insula Iubirii nu s-a putut abține
Fanatik.ro
Îi paște o nouă sancțiune?! Steagul Ținutului Secuiesc, în tribune la Csikszereda – FCSB. Cum a fost mascat pe transmisia TV. Foto
Capital.ro
Permis 2026. Reguli privind preschimbarea, reînnoirea și valabilitatea. În ce situații nu mai poți păstra documentul românesc
Playtech.ro
Ce fac dacă vecinul refuză să plătească jumătate din gard?. Sfatul unui avocat, paşi de urmat pentru rezolvarea problemei
Adevarul
„Cel mai bine păstrat secret din Europa”. Insula spectaculoasă din Italia, alternativa ieftină la Coasta Amalfi
wowbiz.ro
El este militarul în vârstă de 26 de ani găsit mort în pădurea Babadag. Fusese dat dispărut
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
Fostul jucător din SuperLigă nu vrea să meargă la Insula Iubirii: ”Tu ai văzut câte cupluri s-au despărțit?”
MediaFlux
Un nou program de finanțare pentru români. Se pun în joc milioane de euro
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România