Un steward din avionul MH 17 a murit pentru că a făcut schimb de tură. Soţia lui a scăpat aşa de zborul MH 370

AVION PRĂBUŞIT UCRAINA. Un membru al echipajului zborului MH 17 a murit pentru că a făcut schimb cu un coleg cu puţin timp înainte de decolare. Sanjid Singh avea 41 de ani şi se număra printre însoţitorii de zbor. Lista cu membrii echipajului a fost făcută publică şi arată că toţi erau din Malaezia. Aceştia aveau vârste cuprinse între 27 şi 54 de ani.
Romania TV
18 iul. 2014, 08:13
Un steward din avionul MH 17 a murit pentru că a făcut schimb de tură. Soţia lui a scăpat aşa de zborul MH 370

AVION DOBORÂT UCRAINA. Sanjid Singh nu trebuia să se afle în avionul Boeing 777 prăbuşit în Ucraina, însă a făcut schimb cu puţin timp înainte de decolare cu un alt coleg, deoarece voia să ajungă mai repede acasă.
Ironia sorţii face ca soţia sa să fi fentat moartea în martie, când tot un schimb de tură a făcut să nu se mai afle la bordul avionului MH 370, dispărut în Oceanul Indian.

VEZI ULTIMELE IMAGINI surprinse la BORDUL aeronavei prăbuşite VIDEO

AVION PRĂBUŞIT UCRAINA. Tatăl însoţitorului de zbor era nerăbdător să-şi vadă mezinul, dar acum este împietrit de durere: „Mereu ne suna înainte să plece în cursă. Soţia lui trebuia să fie în cursa MH 370, dar a făcut schimb cu o colegă în ultimul moment. Iar acum Sanjid a murit aşa…”, spune bărbatul de 71 de ani.

VEZI ŞI Avionul Boeing 777 PRĂBUŞIT în Ucraina: Un martor a surprins momentul impactului cu solul VIDEO

CATASTROFĂ AERIANĂ UCRAINA. O listă cu cei 15 membri ai echipajului de la bordul MH 17 a fost făcută publică pe Instagram. Aceştia aveau vârste cuprinse între 27 şi 54 de ani. Cei doi căpitani erau Wan Amran Bin Wan Hussin, în vârstă de 50 de ani, şi Eugene Choo Jin Leong, în vârstă de 45 de ani.

Un avion Boeing 777, al companiilor aeriene din Malaysia, s-a prăbușit în regiunea Donbas din Ucraina, unde se duc lupte între separatişti şi armata ucraineană, anunță Interfax. Deocamdată nu se cunosc motivele exacte ale catastrofei aviatice. La bord se aflau 283 de pasageri şi 15 membri ai echipajului. Avionul se deplasa pe ruta Amsterdam – Kuala Lumpur. Potrivit unei surse citate de Interfax, avionul ar fi fost doborât la o altitudine de 10 km, deşi informaţia nu e confirmată. Compania Malaysia Airlines confirmă faptul că a pierdut contactul cu avionul. Nu există niciun supravieţuitor.

AVION PRĂBUŞIT în Ucraina: Suspiciuni cu privire la provenienţa rachetei

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Fosta amantă a lui Sorinel Copil de Aur a trecut la amenințări: “Nu mi-e frică de pușcărie”
Fanatik.ro
Marius Baciu, out de la FCSB?! Ratarea calificării în fața letonilor de la Auda a pus capac. Exclusiv
Capital.ro
Decizie de ultim moment: Reactorul 2 de la Cernavodă rămâne în funcțiune. Autoritățile spun că sistemul energetic este sigur
Playtech.ro
Amenda pe care mulți șoferi încă o calculează greșit. Cât plătești din iulie 2026 pentru cele mai comune abateri
Adevarul
A murit Ion I. Brătianu, considerat ultimul descendent direct al familiei care a marcat politica României moderne. Avea 87 de ani
wowbiz.ro
Medicii au stabilit cu ce boală se confruntă, de fapt, Miruna! Adolescenta în vârstă de 18 ani se află în stare gravă, după ce a contractat o bacterie pe litoral
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Primarul unei comune din Alba, găsit fără viață în podul casei. Și-ar fi pus capăt zilelor
iamsport.ro
Victor Becali a dat cărțile pe față în legătură cu ”ruptura” dintre el și vărul Gigi: ”Mărginași cărora le place să se trezească vorbind!”
MediaFlux
Primul mesaj al Dianei Șoșoacă după accident. A fost dusă de urgență la spital, împreună cu fiica ei
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România