Avocatul lui Honorius Prigoană o contrazice pe Adriana Bahmuțeanu: „Nu există nicio sumă de 45.000 euro. Taxa școlară e plătită”

Adriana Bahmuțeanu și băieții cei mari ai lui Silviu Prigoană au ajuns la cuțite, după moartea afaceristului. Cei doi copii ai vedetei se află încă tot în casa fostului afacerist, iar jurnalista face tot posibilul să îi readucă acasă.
Alina Costache
13 mart. 2025, 09:17
Avocatul lui Honorius Prigoană o contrazice pe Adriana Bahmuțeanu:
Avocatul lui Honorius Prigoană o contrazice pe Adriana Bahmuțeanu

Adriana Bahmuțeanu nu și-a mai văzut copiii și nu a mai vorbit cu ei, lucru care o macină foarte tare. În ultima vreme, jurnalista a stat numai prin tribunale, iar lucrurile sunt la fel de tensionate.

Citește și: Saga Bahmu – Prigoană continuă! Honorius a plecat în America, iar Adriana Bahmuțeanu nu mai știe nimic de copiii ei: „Cum facem, îi lăsăm de capul lor? Ce este România, sat fără câini?”

Adriana Bahnuțeanu: „Domiciliul minorilor este la mama lor”

Avocatul lui Honorius Prigoană a contrazis acuzațiile Adrianei Bahmuțeanu din ultimele săptămâni și susține că minorii se află la domiciliul lor, iar în ceea ce privește suma de 45.000 de euro, pentru școala privată a copiilor, spune că nu există.

Din câte știu eu, nici nu mai e în America, a plecat doar câteva zile (n.r. Honorius Prigoană). Cred că da, vorbim zilnic, dar asta nu înseamnă că știu unde e. Sunt la domiciliul lor (n.r. minorii). Nu s-a decis absolut nimic, e vorba de niște excepții. (…) Nu există nicio sumă de 45.000 euro. Taxa școlară e plătită, ce știți dumneavoastră în presă sunt intoxicări”, a declarat avocatul lui Honorius Prigoană, potrivit Spynews.ro.

Vedeta este revoltată că nu poate să își vadă copiii și trece prin momente dificile. ”Domiciliul minorilor este la mama lor, adică la mine. Faptul că ei doresc să locuiască într-o casă care nu mai are proprietarul în viață e o altă discuție. La fel ca și copiii mei sunt peste 100.000 de copii în țara asta întrăinați de rude, de alte persoane, care au un interes la ei. Aici este vidul legislativ de care ma lovesc eu”, a declarat Adriana Bahmuțeanu.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Juri Cisotti, portret de fotbalist: „Ai mei știu că sunt puțin nebun”. Interviu exclusiv
Capital.ro
Amendă de 6.000 de lei pentru români de Crăciun și Revelion. Interzis pentru românii care stau la bloc
Playtech.ro
Mega-proiectul abandonat din timpul lui Ceaușescu revine oficial la viață. Tarnița, hidrocentrala de 1.000 MW care va costa peste 1 miliard de euro
Adevarul
Rusia vrea să construiască o centrală nucleară pe Lună în următorii zece ani. Rosatom și Institutul Kurchatov, implicate în proiect
wowbiz.ro
Clipe cumplite pentru Loredana Groza, în prag de sărbători! Tatăl artistei se află în stare gravă la spital: „Tata…fă-te bine”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce cadouri se dau de Crăciun în familia lui Dan Negru. Prezentatorul Kanal D a dezvăluit și ce își dorește pentru 2026
iamsport.ro
Dan Șucu, acuzat direct că ar fi cumpărat Genoa cu ”bani furați”! Ce afaceri ”de milioane de euro” cu statul ar avea: ”Folosește o firmă dintr-un sat din județul Galați”
MediaFlux
Ce înseamnă, de fapt, Ajunul Crăciunului și de ce este considerat o noapte magică
stirilekanald.ro
Explozie pe Autostrada A1! Un camion plin cu GPL a sărit în aer după un accident cu un TIR. Imagini șocante
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend