Băiat de opt ani, prins cu picioarele într-un utilaj agricol

Momente dramatice pentru un copil din Iaşi. Băiatul de opt ani şi-a prins picioarele într-un utilaj agricol în timp ce se afla pe câmp cu părinţii. A ajuns la spital în stare critică, iar operaţia la care a fost supus a durat 13 ore.
Iulian Tudor
13 sept. 2013, 08:12
Băiat de opt ani, prins cu picioarele într-un utilaj agricol

Băiatul de opt ani se afla la muncile câmpului cu părinţii săi, când un utilaj agricol a trecut peste picioarele sale, informează România TV. Medicii de la spitalul Sfânta Maria din Iaşi l-au preluat în stare gravă, în şoc hemoragic, pentru că pierduse mult sânge. Au urmat 13 ore în care specialiştii l-au operat şi au încercat să îi salveze piciorul drept.

Practic, medicii i-au refăcut femurul şi vasele de sânge. Urmează ore de aşteptare pentru a se vedea cum reacţionează organismul băiatului şi dacă acestea îşi va mai putea mişca piciorul.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
S-a unit trioul pe care Gigi Becali îl visează la FCSB! Florinel Coman, Denis Drăguș și Florin Tănase au făcut spectacol în vacanță. Video
Capital.ro
Anunț Registrul Auto Român (RAR) pentru șoferi. Se oprește serviciul de programări online. Când nu va mai fi disponibilă platforma
Playtech.ro
Cât costă o zi la mare pe litoralul românesc în iunie 2026. Prețurile la șezlonguri, cafea și bere în Mamaia, Constanța și Eforie
Adevarul
România rămâne campioana inflației în UE, cu un nivel de aproape trei ori peste media europeană. „Economia refuză să acorde girul acestor venituri”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un român din Italia și-a pierdut viața pe loc, după ce s-a izbit cu scuterul de un TIR. Cum s-a produs tragedia
iamsport.ro
Nicu Gheară, spaima fotbalului românesc? Momentul în care ”i-a înghețat” pe Gigi Becali și Dumitru Dragomir: ”Le era frică!”
MediaFlux
Cheloo, scandal după ce a încercat să fugă de la Spitalul de Psihiatrie. Era internat pentru un gest extrem
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?