Bănel Nicoliţă, UMILIT de Rapid. Momente RUŞINOASE pentru fosta vedetă de la Steaua

Rapid a învins, sâmbătă, pe CS Făurei, cu 10-1, într-un meci din Seria a II-a din Liga 3. Echipa la care Bănel Nicoliță e patron, jucător și antrenor n-a avut nici o şansă pe stadionul din Regie.

06 apr. 2019, 12:50

Bănel Nicoliţă nu a jucat, fiind suspendat, însă au evoluat ceilalți doi frați ai săi. Cu toate acestea, nici măcar ei n-au putut opri tăvălugul echipei antrenate de Daniel Pancu.

Bănel Nicoliţă, amintiri amuzante din epoca FCSB: „Când am luat prima oară 10.000 de euro i-am numărat de zece ori”

Recitalul a fost început de Drăghiceanu (’12) și continuat de Matulevicius (’29, ’44), Cârstocea (’37), Jorza (’46, ’53), Hlistei (’57), Sefer (’77), Goge (’81) și Robinho (’82). Golul de onoare a fost marcat de Pușcașu în prelungirile primei reprize.

După 20 de etape, Rapid e lider cu 53 de puncte, fiind urmat de Unirea Slobozia, cu 43 de puncte, și CS Afumați, cu 42 de puncte, ambele cu un meci în minus.

În 2006, Rapid a pierdut „dubla” cu Steaua din sferturile de finală ale Cupei UEFA. A fost 1-1 în Giuleşti şi 0-0 în Ghencea, Steaua mergând mai departe datorită golului marcat în deplasare de Bănel Nicoliţă.