Barcelona a transformat înfrângerea în victorie. A marcat două goluri în ultimele trei minute şi a câştigat partida

Meci spectaculos în etapa a 11-a din La Liga, unde FC Barcelona a obţinut o victorie in extremis pe terenul lui Rayo Vallecano, după ce a fost condusă până în minutul 87.

03 nov. 2018, 21:26

Barcelona a deschis scorul prin Luis Suarez în minutul 11, dar scorul pauzei a fost 1-1, gazdele egalând prin Pozo, în minutul 35. În repriza secundă Rayo vallecano a înscris prima (A. Garcia – min. 57), iar tabela avea să rămână neschimbată preţ de 30 de minute, în ciuda eforturilor catalanilor.

Finalul a fost nebun. Dembele a readus egalitatea pe tabela de marcaj în minutul 87, iar Luis Suarez a marcat în minutul 90 golul de 3-2, astfel că FC Barcelona s-a impus pe terenul penultimei clasate şi şi-a consolidat prima poziţie în clasament.

1. Barcelona 11 7 3 1 31:14 24
2. Atl. Madrid 11 5 5 1 13:6 20
3. Alaves 10 6 2 2 14:9 20
4. Sevilla 10 6 1 3 22:13 19
5. Espanyol 10 5 3 2 14:8 18
6. Real Madrid 11 5 2 4 16:14 17
7. Levante 10 5 1 4 16:15 16
8. Valladolid 11 4 4 3 9:9 16