Bătaie cu săbii şi cuţite pe stradă în Mangalia. Cinci tineri au fost reţinuţi

Scene violente în Mangalia. Cei cinci tineri care s-au bătut în plină stradă cu săbii și cuțite au fost reținuți. Agresorii urmează să fie duși în fața judecătorilor cu propunere de arestare.
Alina Costache
06 apr. 2021, 10:36
Bătaie cu săbii şi cuţite pe stradă în Mangalia. Cinci tineri au fost reţinuţi

Mai mulţi bărbaţi de etnie romă, suspectaţi de proxenetism, şi-au împărţit pumni şi picioare în stradă în centrul oraşului Mangalia. S-a întâmplat luni seara.

La un moment dat, unul dintre bătăuşi şi-a ameninţat rivalii cu o macetă. Întreaga scenă a fost surprinsă de un martor. Şi tot martorii au sunat imediat la 112.

Citeşte şi: Scandal cu săbii, bâte, pistoale şi pietre în stradă în Brăila. Reglare de conturi între interlopi

„Astăzi, în jurul orei 20.00, poliţişti din cadrul Poliţiei municipiului Mangalia au fost sesizaţi cu privire la faptul că pe bulevardul 1 Decembrie din municipiu are loc o altercaţie între mai multe persoane. Deplasaţi la faţa locului, poliţiştii au identificat persoanele în cauză, fiind vorba despre 3 bărbaţi care, pe fondul unui conflict spontan, s-ar fi agresat fizic cu alţi 2 bărbaţi”, se arată într-un comunicat de presă al IPJ Constanţa.

În urma altercaţiei, doi dintre indivizi au fost înjunghiaţi şi au ajuns la spital.

„Am fost solicitaţi la Spital Mangalia pentru transferul unui pacient care prezenta plăgi la nivelul toracelui posterior. Pacientul era conştient şi a fost transferat la Spitalul Judeţean pentru investigaţii suplimentare”, a declarat Claudia Tatarici, purtătorul de cuvânt al SAJ Constanța, citată de observatornews.ro.

Ceilalţi trei, care aveau răni uşoare, au ajuns la secţia de poliţie.

„În cauză a fost întocmit un dosar penal, fiind efectuate cercetări pentru stabilirea situaţiei de fapt şi luarea măsurilor legale care se impun”, a mai transmis IPJ Constanţa.

Din primele cercetări efectuate de poliţişti a reieşit că la baza conflictului iscat între persoanele respective ar fi o fată, a transmis Agerpres.

Citeşte şi: Mărturia cutremurătoare a unei adolescente răpite şi mutilate de interlopi: „Spunea că mă desfigurează. Spunea că o să îmi omoare familia şi o să mă distrugă”

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
EXCLUSIV | Dana Badea, prima reacție după ce s-a scris că are cancer! Fosta ispită de la Insula Iubirii și-a ieșit din minți
Fanatik.ro
Gigi Becali rupe tăcerea despre plecarea lui Rădoi la Gaziantep: „Mi-a zis că și-a dat cuvântul! Ți-e rușine mai tare de ei sau de nașul tău? Sper, totuși, să nu plece”
Capital.ro
Viața la bloc. Cine plătește pentru întreținerea liftului. Obligație indiferent de etaj și numărul de persoane din locuință
Playtech.ro
Unde e mai ieftin carburantul acum: România sau Bulgaria? Analiza completă după ultimele scăderi
Adevarul
Misterul originii moților din Munții Apuseni. Urmași ai dacilor, romanilor și popoarelor atrase de aur
wowbiz.ro
Valentin Sanfira vine cu o „replică” zguduitoare. Ce a apărut pe pagina artistului la scurt timp după ce Codruța a vorbit despre divorț : „Mă știu curat și drept”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un microbuz plin cu copii s-a ciocnit violent cu un autoturism, în județul Mureș. Zece persoane au ajuns la spital
iamsport.ro
Cel mai mare obstacol pentru Gică Hagi la națională? ”Regele”, avertizat de un fost coleg din Generația de Aur: ”Având în vedere asta, îi va fi greu”
MediaFlux
Acești români NU vor mai plăti impozit pe clădiri. Cea mai bună veste
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj