Bătaie pentru locul 3 în Liga 1. Viitorul a bătut Iaşiul şi a trecut din nou în faţa Craiovei

FC Viitorul a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa CSM Poli Iaşi, într-un meci contând pentru etapa a noua a play-off-ului Ligii I.

11 mai 2018, 20:41

Ieşenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 9, când a fost eliminat Mădălin Mihăescu pentru un fault la Ianis Hagi.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Ianis Hagi, în minutul 84, cu un şut din afara careului.

FC Viitorul: Buzbuchi – Mladen, Hodorogea, De Nooijer, Ganea – Lopes (Ciobanu ’62), Cicâldău, Vână – Gavra (Casap ’80), Voduţ, Ianis Hagi. Antrenor: Gheorghe Hagi
CSM Poli Iaşi: Koselev – Bosoi, Jagodinskis, Frăsinescu, Panţîru – Danale (Chelaru ’57), Cioinac, Mihăescu, Ştefănescu (A. Cristea ’57) – Zaharia (Vlădeanu ’84), Kizito. Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Lopes ’22, Ganea ’31, Hodorogea ’57 / Panţâru ’53, Zaharia ’56, Chelaru ’70

Cartonaş roşu: Mihăescu ‘9

Meciul a fost arbitrat de Iulian Călin, ajutat la cele două linii de Marius Marica şi Florin Neacşu.