Becali: „Vreau să fiu prim-ministru, să fiu generalul lui Hristos. Mă simt vinovat că sunt bogat”

Întors de prin nămeţii din Vrancea, finanţatorul Stelei, Gigi Becali, a declarat la România TV că vrea să fie prim-ministru pentru a ajuta ţara lui şi pentru a ajunge "generalul lui Hristos".
Romania TV
15 feb. 2012, 19:55
Becali:

Gigi Becali a povestit la România TV că vrea să fie prim-ministru, asta pentru că astfel nu o să mai fie soldat, o să fie generalul lui Hristos.

Vreau să fiu prim-ministru pentru că atunci o să fiu generalul lui Hristos. Statul este format din oameni aleşi. Acum aşteptăm iar alegerile, acum de unde să găsim 5.000 de Becali. Dacă am avea 100 de Becali, ţara asta ar întrece Germania şi Franţa. Becali are dragoste, dacă nu ai dragoste pentru oameni, nu faci nimic. Pe mine m-a dus dragostea acolo, printre acei oameni. Eu ce am făcut, am făcut pentru Hristos„, a declarat Gigi Becali.

Finanţatorul Stelei a mai spus că se simte vinovat, în România, pentru că este bogat. După ce a văzut filmări cu oamenii blocaţi sub nămeţi, Becali a spus că dacă ar fi la guvernare, ar lua măsuri imediat.

Dacă ai dragoste şi eşti la guvernare şi vezi asta, mâine când te duci la Guvern ţipi şi urli să se facă ceva. Dacă sunt prim-ministru şi văd asta, mâine convoc miniştrii de Guvern. Ai momente când zici că ai da parte din corpul tău ca să nu mai vezi aşa ceva. Mă simt vinovat că sunt bogat. Ce ţară este asta unde te simţi vinovat că ai mâncare. Asta simţi doar dacă ai dragoste„, a mai spus Becali.

DailyBusiness
Nicușor Dan, înainte de Summitul NATO: România cere ca importanța Mării Negre să fie inclusă în declarația finală
Spynews
Răzvan Kovacs de la Insula Iubirii s-a împăcat cu fosta! Avem dovada
Fanatik.ro
Ce i-a cerut Messi arbitrului în Argentina – Elveția. La doar câteva minute a apărut cartonașul roșu. Se citește clar pe buze. Video
Capital.ro
Pleci în străinătate cu copilul? Documentul care nu este acceptat la frontieră, deși mulți îl au la ei
Playtech.ro
Scuturarea covoarelor pe geam sau pe balcon ar putea fi amendată într-un oraș din România. Ce prevede noul regulament
Adevarul
Patru capcane din piața construcțiilor în 2026: cum pot ajunge românii să plătească mai mult pentru aceeași casă
wowbiz.ro
A fost făcută publică cauza morții lui Gabi Mureșan! Cum au reușit pompierii să găsească trupul regretatului fotbalist
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un bărbat și-a pierdut viața după ce autoturismul pe care îl conducea a fost acroșat de un tren, în județul Suceava
iamsport.ro
De unde ar aduce, de fapt, Pescobar fructe de mare și pești: ”Costă mai puțin și încarcă cu vola de acolo!”
MediaFlux
Se suspendă permisul pentru amenzile neplătite. O zi la fiecare 50 de lei
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?