Bianca Drăgușanu s-a pus pe slăbit cu dieta Colibri: „Primele trei zile sunt mai dificile”. Cum arată meniul vedetei

Bianca Drăgușanu a dezvăluit că vrea să dea jos câteva kilograme cu ajutorul dietei Colibri, un program creat împreună cu un medic nutriționist. Acest regim o ajută să revină rapid la silueta ideală, fără să o oblige să renunțe definitiv la alimentele preferate.
Anca Toma
24 iun. 2026, 09:13
Bianca Drăgușanu s-a pus pe slăbit cu dieta Colibri:
Bianca Drăgușanu s-a pus pe slăbit cu dieta Colibri

Bianca Drăgușanu a recunoscut că pune rapid kilograme atunci când își face poftele culinare. Totuși, vedeta nu se panichează, deoarece are o strategie clară pentru a reveni rapid la formă.

Citește și: Scandal între Bianca Drăgușanu și Vica Blochina. Ce și-au spus după declarațiile care au reaprins tensiuniile: „Cred că doamna se autocaracterizează”

Bianca Drăgușanu: „Am decis să intru la regim”

Am fost la munte recent și am mâncat de am spart. Eu am, de 7 ani, cam aceleași kilograme. Însă, în ultima vreme, am mâncat multe prostii: cartofi prăjiți, cornulețe, prăjitură Pavlova, preferata mea. Așa că am decis să intru la regim.

Cu acest regim să nu credeți, însă, că mă înfometez. E o dietă personalizată. Într-adevăr, primele trei zile sunt mai dificile. Secretul este, însă, să respectați cu strictețe meniul nutriționistului și să nu vă abateți de la el nicio secundă”, a explicat ea pe Instagram.

În ceea ce privește meniul zilnic, vedeta urmează un program clar stabilit:

  • Dimineața bea un pahar cu apă cu jumătate de oră înainte de masă, apoi consumă o omletă din două ouă și 60 de grame de ciuperci.
  • Prima gustare include 200 de grame de kiwi și 50 de grame de nuci.
  • La prânz, după același pahar de apă băut înainte, mănâncă 40 de grame de hrișcă și 150 de grame de salată.
  • A doua gustare este un măr verde.
  • Seara, după ritualul obișnuit cu apa, consumă 150 de grame de carne de vită și 150 de grame de legume calde.

Dieta Colibri se bazează pe echilibru și pe nutrienți esențiali, fără excese alimentare. Regula sa principală este consumul unui pahar cu apă înainte de masă, metodă care reduce foamea și îmbunătățește digestia.