Bianca Drăgușanu a recunoscut că pune rapid kilograme atunci când își face poftele culinare. Totuși, vedeta nu se panichează, deoarece are o strategie clară pentru a reveni rapid la formă.
„Am fost la munte recent și am mâncat de am spart. Eu am, de 7 ani, cam aceleași kilograme. Însă, în ultima vreme, am mâncat multe prostii: cartofi prăjiți, cornulețe, prăjitură Pavlova, preferata mea. Așa că am decis să intru la regim.
Cu acest regim să nu credeți, însă, că mă înfometez. E o dietă personalizată. Într-adevăr, primele trei zile sunt mai dificile. Secretul este, însă, să respectați cu strictețe meniul nutriționistului și să nu vă abateți de la el nicio secundă”, a explicat ea pe Instagram.
În ceea ce privește meniul zilnic, vedeta urmează un program clar stabilit:
Dieta Colibri se bazează pe echilibru și pe nutrienți esențiali, fără excese alimentare. Regula sa principală este consumul unui pahar cu apă înainte de masă, metodă care reduce foamea și îmbunătățește digestia.