Bis la tragerea cortinei pentru Răzvan Marin. VIDEO cu golurile

Internaţionalul român a reuşit o dublă la ultimul său meci jucat de Standard Liege pe teren propriu.

17 mai 2019, 11:01

Veşti bune pentru selecţionerul Cosmin Contra înainte de campania de calificare la Euro 2020. Răzvan Marin a intrat din nou în lumina reflectoarelor pentru Standard Liege, după ce a fost decisiv în meciul cu Club Brugge. La ultimul său meci pe terenul lui Standard, înainte de a pleca spre Ajax Amsterdam, internaționalul român a reuşit o dublă.

Marin a deschis scorul în minutul 68, din penalty, pentru ca apoi în minutul 90 să stabilească scorul final, 2-0. Golul doi a fost unul senzaţional, marcat de la peste 30 de metri, dintr-o lovitură liberă perfect executată, în stilul lui Cristiano Ronaldo.

Astfel, Răzvan Marin a ajuns la zecelea gol al stagiunii, la care se mai adaugă 9 pase decisive în 46 de partide jucate pentru Standard în acest an competiţional. Românul va mai disputa un singur meci oficial în tricoul trupei din Liege, înainte de-a face pasul către Ajax Amsterdam. Clubul olandez a plătit în schimbul lui Răzvan Marin suma de 12,5 milioane de euro.