Black Friday 2018 evoMAG: 70% dintre comenzile de Black Friday au venit de pe telefonul mobil

Black Friday 2018 evoMAG. evoMAG a dat startul reducerilor în a treia runda de Black Friday, la puţin timp după miezul nopţii şi a început deja livrarea către clienţii finali. Astfel, până la ora 08:00, peste 1.500 de comenzi au plecat către clienţii finali.   
Filip Stan
16 nov. 2018, 08:13
Black Friday 2018 evoMAG: 70% dintre comenzile de Black Friday au venit de pe telefonul mobil

Black Friday 2018 evoMAG: 

  • Peste 1.500 de comenzi au plecat deja către clienţii finali
  • Stoc epuizat pentru 35% dintre produsele care au intrat în ultima rundă a campaniei de Black Friday

evoMAG a dat startul reducerilor în a treia runda de Black Friday, la puţin timp după miezul nopţii şi a început deja livrarea către clienţii finali. Astfel, până la ora 08:00, peste 1.500 de comenzi au plecat către clienţii finali.   

„Până la ora 09:00 am avut peste 15.000 de produse comandate, cu un vârf de trafic de peste 25.000 de vizitatori unici simultan la ora 00:05. Avem deja stoc epuizat pentru 35% dintre produsele care au intrat în ultima rundă a campaniei de Black Friday”, spune Mihai Pătraşcu, CEO evoMAG. 

Cât priveşte traficul total, de la momentul startului campaniei de Black Friday şi până la ora 09:00, au intrat pe evoMAG.ro peste 115.000 de vizitatori unici, 70% din trafic fiind de pe mobil. 

Pe parcursul întregii zile vă vom ţine la curent cu cele mai noi informaţii referitoare la vânzările evoMAG, la traficul înregistrat pe site, la numărul de tranzacţii efectuate. Veţi primi periodic informaţii  despre stocurile de produse şi despre cele mai râvnite produse din oferta evoMAG.

***

Despre evoMAG:

evoMAG este una dintre cele mai importante companii din industria de comerț electronic din România. Magazinul online comercializează peste 170.000 de produse din domeniile IT&C, electrocasnice, auto, de îngrijire personală, sport & fitness, asigurări şi produse destinate nou-născuților. evoMAG.ro este vizitat zilnic de peste 60.000 de persoane, iar peste 80% dintre clienți ar recomanda magazinul pentru calitatea serviciilor oferite. evoMAG este companie românească de familie, fondată în 2005, de Mihai Pătrașcu, care ocupă, în continuare, poziția de director general. Mai multe informații despre evoMAG, produsele şi serviciile oferite se găsesc şi pe pagina de Facebook a companiei şi pe canalul de YouTube.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Părinții din Iași, care au încercat să-și ucidă bebelușul, condamnați la închisoare! Cât timp vor sta în spatele gratiilor
Fanatik.ro
Jucătorul transferat de KuPS din SuperLiga ameninţă Universitatea Craiova: „Stilul nostru se compară cu FCSB! Dacă oamenii se uită doar pe Transfermarkt, vor fi surprize”
Capital.ro
Mii de români sunt vizați de o schimbare majoră. Ce se întâmplă cu pensiile plătite în această țară
Playtech.ro
Când este mai avantajos să faci rambursare anticipată: la începutul sau la finalul creditului
Adevarul
O oază discretă a puterii de la Beijing. Locurile unde își petrec vacanța de vară liderii Chinei
wowbiz.ro
Durere fără margini după moartea Raisei, fetița de 9 ani ucisă în accidentul de la Cluj. Mesajul sfâșietor al mamei sale: „Te iubim…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
O nouă mișcare seismică în România! Zona care s-a cutremurat azi-noapte
iamsport.ro
Fostul selecționer al României a anunțat că vrea să revină la națională: ”Mi-aș dori să reușesc o performanță mai mare decât ultima!”
MediaFlux
Vești bune pe plan financiar. Horoscop pentru ziua de marți, 4 august 2026
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România