Boala de care suferă Sebastian Dobrincu. Abia acum a făcut dezvăluirea: „Acum 7 luni s-a declanșat, plângeam în pat de durere”

Boala de care suferă Sebastian Dobrincu. Cel mai tânăr milionar din România a trecut prin momente foarte grele, în urmă cu mai puțin de un an, a descoperit că se confruntă cu o boală gravă care i-a schimbat total viața.
Alina Costache
07 mai 2024, 15:20
Boala de care suferă Sebastian Dobrincu. Abia acum a făcut dezvăluirea:
Boala de care suferă Sebastian Dobrincu

Boala de care suferă Sebastian Dobrincu. Tânărul s-a rănit cu un feliator de legume, ceea ce i-a declanșat probleme serioase de sănătate. Până acum, milionarul a ținut totul ascuns și a stat departe de lumina reflectoarelor, mărturisind ca a avut nopți întregi în care a plâns de durere.

Citește și: Cu ce se ocupă Sebastian Dobrincu, de când nu mai apare la ,,Imperiul Leilor’’. Adevăratul motiv pentru care a renunțat la emisiune

Boala de care suferă Sebastian Dobrincu

Eu m-am trezit anul trecut, în noiembrie – decembrie, am avut niște episoade foarte tragice. În primul rând, mi-am luat un feliator de legume și am băgat mâna în el și mi-am retezat palma. A fost foarte nasol și am crezut că aia e parte rea. Mi s-a declanșat o boală autoimună cu care mă lupt.

De aia am și dispărut 6 – 7 luni de pe internet. Nu am acceptat, nu am mai apărut, nu am mai postat nimic. De șapte luni m-am trezit cu o boală autoimună osoasă care e foarte nasoală. Am avut zile, am avut nopți când plângeam în pat de durere.

Ce m-a învățat asta? Că sănătatea despre care noi avem impresia că o să țină la infinit, nu o să țină. Ce poți face în momentele astea? Să victimizezi că de ce mie mi se întâmplă, de ce tocmai eu care am investit atât în corpul ăsta, în sănătate? Viața nu e dreaptă și fiecare are alt traseu”, a spus Sebastian Dobrincu în podcastul lui Cristian Stan.

Câți bani are în conturi Sebastian Dobrincu

Sebastian Dobrincu s-a făcut remarcat prin prezența sa în diverse emisiuni locale, câștigând rapid afecțiunea telespectatorilor. Aflat acum la vârsta de 25 de ani, tânărul a pătruns în domeniul software-ului în anul 2009, când avea doar 11 ani.

Cred că e o traumă de-a mea interioară, acolo, nu știu de la ce se trage, dar mereu am teama asta că aș pierde ceea ce am. Și uneori mă întreb dacă nu sunt zgârcit, poate că fac treaba asta, că sunt prea strâns la pungă. Nu există posibilitatea să ajung să mor de foame.

Am în spatele minții acolo undeva gândul că aș pierde tot, poate pentru că nici nu pun așa mare preț pe bani, să stau cu gândul la ei și nu stau să îi număr zilnic, să văd ce fac cu ei.

Realizez că mi-ar fi imposibil în viața asta să cheltui câți bani am făcut și nu există posibilitatea să ajung să mor de foame, Doamne ajută, dar am gândul ăsta în mod ciudat, să știi, că aș sărăci. Știu că e poate greu de explicat și mie, dar am cumva trauma asta undeva, s-a tras de undeva, nu știu de unde”, a declarat Sebastian Dobrincu.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Alina Pușcău a vorbit despre gestul pe care l-a făcut în urmă cu câteva ore. Atât de emoționant! | FOTO
Fanatik.ro
Rapid, negocieri de ultimă oră. „E de profilul lui Borza”. Când ajunge Doumbia. Exclusiv
Capital.ro
Ministerul Finanțelor lansează o nouă ediție Tezaur. Dobânzi de până la 7,15% pentru românii care investesc în titluri de stat
Playtech.ro
Cod Galben de caniculă în România. Unde urcă temperaturile la 36 de grade și cum va fi vremea în București
Adevarul
Controalele sau neglijența? Ce a ucis, de fapt, litoralul românesc: „Problema de fond rămâne”
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Viorel, un tată român de 26 de ani, s-a stins din viață în Italia. Acasă îl așteptau o soție și doi copii mici
iamsport.ro
Trauma care i-a schimbat viața fratelui lui Radu Drăgușin: ”Un om barbar. Nu concepeam așa ceva!”
MediaFlux
Guvernul ar urma să mărească pensiile în 2027. Ministrul Finanțelor: „Avem în calcul o indexare, dar trebuie să fim foarte prudenți”
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat