Boala misterioasă de care suferă o tânără de 24 de ani. „Ma simt ca o bătrână” VIDEO

Courtney Martin are 24 de ani si sufera de o boala misterioasa, care o face sa traiasca in durere de cel putin trei ani. In ciuda faptului ca a mers la peste 50 de medici, a suferit cinci interventii chirurgicale si peste 20 de tipuri de analize, medicii inca nu stiu care este cauza durerilor sale.
Iulian Tudor
02 apr. 2017, 07:15
Boala misterioasă de care suferă o tânără de 24 de ani.

Tanara este atat de disperata incat si-a spus povestea intr-un video, pe care l-a publicat pe pagina sa de socializare, scrie teotrandafir.com. Ea descrie starile sale de rau, greata constanta si oboseala extrema si spera ca cineva ii va vedea videoclipul si o va ajuta.

Citeşte şi Endometrioza, „boala femeilor neiubite”. Iată ce trebuie să ştie orice femeie

„In fiecare dimineata ma trezesc in durere si nimeni nu poate sa-mi spuna de ce. Ma simt ca o batrana. In fiecare zi simt dureri insuportabile si simt constant greata si oboseala. Vreau doar o viata normala. Refuz sa accept ca nu e nimeni acolo undeva care stie ce e in neregula cu mine. Sper ca acea persoana sa vada acest video si sa ma ajute.”, spune tanara.

Inainte de aceasta suferinta, Courtney era o fata extrem de vesela si energica.

„Eram energica și o persoana foarte sociabila. Imi placea sa merg in vizita la prieteni. Acum, acea parte din viata mea nu mai exista, pentru ca simt prea multa durere.

Problemele de sanatate neidentificate ale luiCourtney au inceput in urma cu trei ani. La inceput ea se confrunta cu crampe si dureri la stomac. „Eu am observat ca am niste dureri abdominale, dar m-am gandit ca sunt cauzate de prea mult sport si ca vor trece.”

Cand a vazut ca durerile nu trec, tanara a mers la medic. Specialistii i-au spus ca are endometrioza ( o tulburare ginecologica foarte frecventa, caracterizata prin cresterea tesuturilor similare cu mucoasa uterului, dar in diferite organe si parti ale corpului femeii). Ea a fost supusa unei interventii chirurgicale, pentru a trata aceasta afectiune, insa fara rezultat.

Courtney a spus: „Doctorul meu pur si simplu nu putea intelege ce se intampla atunci cand a descoperit ca nu a fost niciun tesut suparator in mine. De atunci, investigatiile au continuat. Am fost testata pentru boli autoimune, afecțiuni psihologice si mi-au scos chiar si apendicele. Insa, durerea este inca acolo.”

In ultimii trei ani, Courtney a fost internata in spital de peste 50 de ori, a avut cinci operatii diferite și nenumărate teste.

Ea a spus: „Realitatea este medicii pur si simplu nu stiu de ce am aceste dureri, ceea ce face situatia si mai grea. Am pierdut numarul de cate ori m-am dus la culcare cu speranta sa nu ma mai trezesc, pentru ca viata mea nu merita traita asa cum este acum. Nu pot lucra, nu pot face sport, eu nici macar nu pot manca. E de nesuportat.”

Citeşte şi A terminat cura de chimioterapie, dar e de nerecunoscut. Incredibil cum arată Shannen Doherty FOTO ŞOCANT

Ea a adăugat: „Medicii cred ca sunt tanara si eu pot invataa sa fac fata suferintei. Dar ce fel de viata e asta? Refuz sa cred ca nimeni nu ma poate ajuta. Trebuie sa fie cineva acolo care stie ce este gresit.”

Strigatu disperat de ajutor al tinerei
Intr-o vanatoare disperata de raspunsuri, Courtney a inregistrat un film plin de emotie, detaliind viata eicu boala misterioasa.

Acesta a fost vizualizat de aproape 90.000 de ori. „Nu vreau bani, nu fac asta pentru strangere de fonduri pentru tratament. Tot ce cer este ajutor. Speranta mea este ca un medic sau altcineva trece prin ce trec, vede si imi poate explica ce se intampla cu mine. Nu ar trebui sa traiesc asa. Nimeni nu ar trebui. Daca ma puteti ajuta va rog sa luati legatura cu mine folosind hashtagul #HelpFindMyCure.”

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
Loredana Chivu și-a schimbat look-ul! Ce alegere îndrăzneață a făcut: "Nu se aștepta nimeni..." | VIDEO​
Fanatik.ro
După ce Leo Messi a vizitat Camp Nou, Joan Laporta, președintele Barcelonei, a făcut marele anunț: „Lucrăm la asta”
Capital.ro
Momentul în care Elena Udrea a spus adio. A ales cariera în locul familiei: Nu-ţi convine ca, din cauza soţiei, tu să fii mereu în vizorul presei
Playtech.ro
Pensiile private Pilonul II, mai mari. E vorba despre un supliment de sute de lei
Adevarul
Ambiții uriașe în energie, război contra evaziunii și o vulnerabilitate uitată. Ce prevede Strategia Națională de Apărare pentru economia României
wowbiz.ro
„Au omorât-o... are mesaje soția cu doamna doctor...” Tatăl fetiței de doi ani care a murit după anestezie la stomatolog RUPE TĂCEREA. Ce s-a întâmplat cu micuța?
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
Doamne, ți se rupe sufletul! Părinții fetiței de doi ani, care a murit după ce a fost anesteziată pentru a-i fi tratate două carii, fac declarații CUTREMURĂTOARE! Ce au arătat analizele copilei cu doar o zi înainte de tragedie este CUMPLIT... medicii au d
iamsport.ro
Alex Dobre, mesaj pentru Mircea Lucescu? Golgheterul Rapidului nu a fost convocat pentru ”dubla” cu Bosnia și San Marino
MediaFlux
Germania reformează serviciul militar obligatoriu. Toți tinerii de 18 ani vor fi înregistrați oficial
stirilekanald.ro
„Crema este magistrală, este făcută în laborator” Ancuța Cîrcu răspunde acuzațiilor că ar fi vândut ilegal creme cu mercur: „Sunt femei care nu sunt emancipate”
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume