Boc, după lansarea lui Nicolae Ciucă spre Cotroceni: „Suntem în play off şi jucăm pentru Liga Campionilor”

Primarul municipiului Cluj Napoca, Emil Boc, afirmă că România are nevoie de „un model economic care în primul rând pune accent pe producerea de bogăţie, de prosperitate ca după aceea să ai ce să împarţi”.
Filip Stan
15 sept. 2024, 15:55
Boc, după lansarea lui Nicolae Ciucă spre Cotroceni:

Emil Boc a atacat şi el voalat PSD la consiliul care l-a desmenat pe Nicolae Ciucă drept candidat al PNL la alegerile prezidenţiale. „România are nevoie de prosperitate ca după aceea să ai ce să împarţi. Adversarii noştri, unii dintre ei, pun căruţa înaintea cailor, prima dată să împartă înainte de a produce. PNL a înţeles că nu poţi să împarţi ceva înainte de a produce”.

Rareş Bogdan, la consiliul PNL: Pentru că tot cei de la PSD au o problemă cu batista mea, le promit că pe data de 8 decembrie, după ora 24, le voi trimite de la sediul din Modrogan o duzină de batiste, ca să-şi şteargă lacrimile înfrângerii

„Acum trăim asemenea momente, când noi suntem în căutare, ca români, a unei busole politice. Pe bună dreptate se pune întrebarea cine este preşedintele care este capabil să ducă ţara înainte, şi nu spre regres? Cine este preşedintele care este capabil să ofere stabilitate şi securitate ţării când ai război la graniţă? Cine este preşedintele capabil să impună agendă reformistă în interior şi să aibă o agendă europeană pentru România? (…) Cine este preşedintele care este capabil să fie un gardian al democraţiei să apere statul de drept, independenţa justiţiei, să apere drepturile şi libertăţile oamenilor? (…) Un om care a demonstrat servind patria că el atunci când aude o alarmă fuge spre pericol, ca noi ceilalţi să fim în siguranţă, acesta este Nicolae Ciucă”, a afirmat Emil Boc.

El a spus că PNL are şi menirea istorică să-şi menţină ceea ce a câştigat şi să dea în continuare viitorul preşedinte al României, scrie Agerpres.

Consiliul Naţional PNL – Nicuşor Dan joacă la două capete, a semnat pentru susţinerea candidaturii lui Ciucă, dar şi pentru cea a lui Lasconi

„Avem obligaţia morală pentru toţi cei care au făcut ţara aceasta, pentru toţi cei care au construit din perspectivă liberală România, să ne batem pentru preşedinţia României, pentru că, repet, avem omul potrivit la locul potrivit”, a arătat Emil Boc.

„Suntem în play off şi jucăm pentru Liga Campionilor şi vreau să văd atitudinile de învingători, de Liga Campionilor la Partidul Naţional Liberal. Nicolae Ciucă, viitorul preşedinte al României!”, a adăugat Boc.

DailyBusiness
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
Spynews
Cum se antrenează Emil Rengle și Alejandro pentru Eurovision 2026: ”Vrea să mă trezească noaptea să repetăm”
Fanatik.ro
Mihai Rotaru, prime uriaşe la Universitatea Craiova! Cât încasează jucătorii pentru victorie şi pentru câştigarea titlului: „Pentru FCSB, sumele s-au triplat”
Capital.ro
Călin Georgescu a semnat. Anunț pentru toată România: Toată clasa politică e confiscată de sistem!
Playtech.ro
Meseria de detectiv în România: oamenii nu își mai verifică partenerii, ci colegii de muncă. Ce salarii au și ce pregătire este necesară EXCLUSIV
Adevarul
Ce crede omul lui Trump despre Nicușor Dan și cine este românca pe care o consideră un «soldat» extraordinar
wowbiz.ro
Cătălina și Dan sunt cei doi soți care au murit în cumplitul accident din Brăila! Fetița lor, de doar 6 anișori, va crește fără părinți
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
DOAMNE FEREȘTE, în ce hal au putut să moară! Marius și Daniel se întorceau spre casă atunci când mașina lor a... Vezi mai mult
iamsport.ro
Florin Prunea l-a lovit pe Mihai Stoica unde îl doare mai tare: 'Ai văzut ce i-a făcut Gigi Becali aseară?'
MediaFlux
BNR dă alerta pentru România. Ce ar putea urma după o criză politică
stirilekanald.ro
Cum se calculează în 2026 impozitul pentru casă?
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat