Viitorul îşi vinde cel mai bun jucător în străinătate. Unde va juca după ce a fost dorit şi de Gigi Becali la FCSB

Viitorul a anunţat, luni, chiar înaintea meciului din deplasare cu Politehnica Iaşi, din etapa a 23-a din Liga 1, că Bogdan Ţîru se transferă la Jagiellonia Białystok, echipă din prima ligă a Poloniei.
Filip Stan
03 feb. 2020, 16:43
Viitorul îşi vinde cel mai bun jucător în străinătate. Unde va juca după ce a fost dorit şi de Gigi Becali la FCSB

Bogdan Ţîru nu face parte din lotul celor de la Viitorul pentru meciul din campionat cu Politehnica Iaşi, programat luni, de la ora 20:00.

„FC Viitorul Constanţa şi clubul polonez Jagiellonia Białystok au ajuns la un acord privind transferul jucătorului Bogdan Ţîru. Acesta nu va face parte din lotul pentru partida din această seară cu Politehnica Iaşi, urmând să efectueze vizita medicală la formaţia poloneză”, este anunţul de pe site-ul oficial al clubului lui Gică Hagi.

Anamaria Prodan, acuzaţii grave la adresa lui Gică Hagi. „Eu nu lucrez aşa! Nu vreau să mă duc la puşcărie!”

Bogdan Ţîru a fost dorit în trecut la FCSB, dar părţile nu s-au înţeles, iar fundaşul central a rămas la clubul care l-a crescut. Fundaşul a fost promovat la prima echipă în 2013, iar alături de Gică Hagi a cucerit titlul de campion al României, Cupa României şi Supercupa României.

Jagiellonia Bialystok este pe locul 9 în acest moment în prima ligă poloneză, la şase puncte de locurile care duc în Europa.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Transferul anului în televiziune! Denise Rifai a semnat cu Antena 1! Ce emisiune va prezenta
Fanatik.ro
”O să te duci după fratele tău!” Sora lui Mario Berinde, adolescentul ucis la Cenei, amenințată cu moartea după arestarea criminalilor. Avocat: ”Profund afectată”
Capital.ro
Doliu în lumea televiziunii. Un cunoscut actor a murit. A dus o luptă aprigă cu cancerul: A căutat mereu să aducă lumină
Playtech.ro
Circulația pe banda specială de autobuz se lasă cu amendă de 1.600 de lei în România. Avertismentul STB pentru șoferii neatenți
Adevarul
Cu cât se scumpesc gazele de la 1 aprilie. Furnizorii au început să afișeze ofertele
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
Fostul internațional, atac direct la Radu Banciu: ”Nu salută! E un mitocan desăvârșit”
MediaFlux
Ajutoare pentru pensionari, copii și mame. Ministrul Muncii, Florin Manole anunță cele trei pachete de sprijin
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil