FC BOTOSANI spune adio Europei. Legia a surclasat-o cu 3-0 în returul din Liga Europa

FC Botoșani a pierdut cu scorul de 0-3 returul cu Legia Varșovia, din turul doi preliminar al Ligii Europa. Cu moldovenii pierduseră şi săptămâna trecută, în Polonia, ei au fost eliminaţi din competiţie, cun scorul general de 0-4.

23 iul. 2015, 15:27

BOTOSANI-LEGIA VARSOVIA 0-3. Guilherme a marcat pentru vicecampioana Poloniei în minutul 7, după o contră pornită de la eroarea lui Andrei Cordoș. Legia și-a majorat avantajul în minutul 38, prin Nemanja Nikolic, dintr-un penalty acordat pentru faultul lui Florin Acsinte asupra internaționalului maghiar. Al treilea gol al oaspeților a fost marcat de Aleksandr Prijovic (83), scăpat singur cu portarul din poziție suspectă de ofsaid.

În primul joc, Legia s-a impus cu scorul de 1-0.