BP al Camerei a decis ca Statutul minorităţilor să se întoarcă la Comisie, pentru un nou Raport

Biroul Permanent al Camerei Deputaţilor a decis, cu unanimitate de voturi, ca Legea privind Statutul minorităţilor naţionale să reintre în dezbaterea Comisiei sesizate pe fond, pentru a se elabora un nou Raport, a precizat, marţi, secretarul acestui for legislativ Georgian Pop.
Romania TV
18 sept. 2012, 12:15
BP al Camerei a decis ca Statutul minorităţilor să se întoarcă la Comisie, pentru un nou Raport

„În această şedinţă am decis ca acest proiect (Statutul minorităţilor naţionale, n.r.) să fie trecut pe ordinea de zi cu propunerea venită din partea reprezentanţilor minorităţilor naţionale ca proiectul să se întoarcă la Comisie pentru un nou raport. Totdeuna un raport este perfectibil şi e cazul şi acestui proiect”, a spus Georgian Pop, după şedinţa Biroului Permanent al Camerei.

El a precizat că Legea privind Statul minorităţior naţionale se va întoarce la Comisie în urma votului din plenul Camerei Deputaţior pentru elaborarea unui nou Raport.

„E o chestiune la care am fost de acord cu toţii, în unanimitate”, a mai spus Pop.

Legea privind Statul minorităţior naţionale face parte din cele peste 100 de proiecte de lege transmise Parlamentului ca priorităţi legislative ale Guvernului.

DailyBusiness
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
Spynews
Emilia Ghinescu, apel disperat. Întâmplarea care a întristat-o pe cântăreață: „Știu ce este în sufletul meu și al copiilor”
Fanatik.ro
Cea mai frumoasă șefă din sportul românesc are o dorință aparte în noul an! Cu ce probleme se confruntă aceasta, de fapt: ”Poate dă Dumnezeu”
Capital.ro
EXCLUSIV Secretele dispariției lui Ceaușescu. Ion Cristoiu: A fost primul exercițiu în direct al istoriei moderne
Playtech.ro
Sporurile care se iau în calcul la pensie în 2026. Aşa creşte suma finală la bătrâneţe
Adevarul
Proprietarii mașinilor de lux trebuie să depună declarația 216 la ANAF până pe 31 decembrie
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
Un român a ajuns în locuiască în Coreea de Sud și a rămas efectiv șocat de ceea ce i s-a întâmplat
MediaFlux
Horoscop 2026. Zodiile care vor avea cel mai mult noroc în dragoste și bani
stirilekanald.ro
„Mama a trebuit să dispară”. Planul diabolic pus la cale de tânăra din Sibiu pentru a scăpă de cea care i-a dat viață. INCREDIBIL de ce
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend