BRD BUCHAREST OPEN. Patricia Ţig s-a calificat în semifinale. Este singura româncă rămasă în competiţie

BRD BUCHAREST OPEN. Patricia Ţig, venită din calificări, s-a calificat, vineri seara, în semifinalele turneului BRD Bucharest Open, după ce a învins-o cu scorul de 6-3, 3-6, 6-3 pe cehoaica Kristyna Pliskova, favorita numărul 8, în sferturile de finală.
Romania TV
19 iul. 2019, 18:33
BRD BUCHAREST OPEN. Patricia Ţig s-a calificat în semifinale. Este singura româncă rămasă în competiţie

BRD BUCHAREST OPEN. În vârstă de 24 de ani, Ţig a rămas singura jucătoare română în proba de simplu a turneului bucureştean, după ce tot vineri, Irina Begu a fost eliminată în sferturi de Laura Siegemund (Germania).

Jucătoarea română şi-a continuat parcursul foarte bun de până acum şi după ce a eliminat-o pe principala favorită, Anastasija Sevastova, şi a trecut într-o oră şi 49 de minute şi de Kristyna Pliskova.

Prin calificarea în semifinale, Patricia Ţig şi-a asigurat 11.300 de dolari şi 128 puncte WTA. Jucătoarea română va evolua în semifinale în faţa germanei Laura Siegemund.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
S-a întâlnit cu Dan Petrescu și a rămas uimit de cum arată antrenorul după problemele medicale avute: „Vă spun foarte sincer”
Capital.ro
Dezvăluire despre Traian Băsescu. Ion Cristoiu a spus tot. Ordinul dat de fostul președinte: S-a pus la cale operațiunea
Playtech.ro
De ce nu iese maioneza de post pufoasă. Ce ingredient strică totul
Adevarul
Iarna de la vârful puterii: Ceaușeștii și vacanțele luxoase în România înghețată. Istoric: „Nici fetele lui Dej, nici copiii lui Ceaușescu nu-l mai așteptau pe Moș Crăciun“
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ea este Adriana, tânăra care și-a pierdut viața în Italia. Aceasta a pătruns pe sensul opus și s-a izbit violent de un camion
iamsport.ro
Mesaj exploziv din partea fostului antrenor al Craiovei: ”Mirel a plecat plângând, i s-a luat șansa la titlu și a fost lucrat fără să poată spune adevărul. Slugoii și maimuțoii din jurul lui Mike au jubilat că au scăpat de el”
MediaFlux
Tichete pentru plata facturilor la energie. Câți români au primit cardurile în realitate
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Ultimă oră: Traian Băsescu, operat de urgență! Medicii au făcut anunțul