BUGET 2017 Sectorul 6. De trei ori mai mulţi bani alocaţi pentru investiţii. Unde vor fi direcţionate cele mai multe fonduri

BUGET 2017 Sectorul 6. Luni, la sediul Primăriei Sectorului 6, a avut loc o dezbatere publică pe tema proiectului de buget al Sectorului 6 pentru anul 2017.
Cristina Macuc
27 mart. 2017, 13:39
BUGET 2017 Sectorul 6. De trei ori mai mulţi bani alocaţi pentru investiţii. Unde vor fi direcţionate cele mai multe fonduri

BUGET 2017 Sectorul 6. Întâlnirea a fost moderată de primarul Gabriel Mutu care a deschis dezbaterea făcând o trecere prin capitolele de alocări bugetare, investiţii şi cheltuieli:

„Preconizăm pentru bugetul pe anul 2017 o creştere cu 54 milioane lei faţă de anul trecut. Punem accent pe investiţii pentru care alocăm acestui capitol de 3 ori mai mult decât în 2016.
Nu accept să avem domenii neglijate: infrastructura rutieră şi cea de învăţământ, spaţiile verzi, reabilitarea imobilelor, toate sunt foarte importante şi necesită îmbunătăţiri.
Prefer să investim acum cât este necesar în calitate şi să avem cheltuieli din ce în ce mai mici în următorii ani”, a declarat primarul Sectorului 6, Gabriel Mutu.

BUGET 2017 Sectorul 6. Mai mult decât o dezbatere pe tema bugetului pentru anul 2017, întâlnirea a reprezentat un dialog activ cu participanţii care au răspuns invitaţiei administraţiei publice locale a Sectorului 6.

BUGET 2017 Sectorul 6. Toţi directorii entităţilor aflate în coordonarea Consiliului Local Sector 6 au fost prezenţi, oferind clarificări şi explicaţii referitoare la bugetul pe anul 2017, cheltuieli, investiţii şi proiecte viitoare ale administraţiei publice a Sectorului 6.

.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Ce s-a întâmplat cu actorul care l-a interpretat pe Iisus. Blestemul neștiut al acestui rol
Fanatik.ro
Fotbalistul unei echipe importante din Spania, scos din echipă pentru o relație cu fiica unei legende a clubului? ”Oamenii vorbesc multe”
Capital.ro
Blocaj la bancă. Nu se mai emite cash, bancomatele devin nefuncționale. Situațiile în care clienții nu mai pot accesa banii din cont
Playtech.ro
Reduceri masive în Bulgaria pentru români. Cât ajunge un sejur acum pe litoralul vecin pentru o familie de doi adulţi şi un copil
Adevarul
Ce a obținut Trump pariind pe un ultimatum apocaliptic în războiul cu Iranul
wowbiz.ro
Valentin Sanfira a vrut ca toată lumea să afle de la el! Mesajul emoționant transmis în mediul online: „Nu se poate nărui cu vorbe goale…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
Fosta jucătoare de handbal a României e decisă: ”Fetița mea, când o să crească, o să o duc la casa de copii”
MediaFlux
Vinerea Mare 2026. Zi de doliu și post negru. Ce este total interzis astăzi
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj