Câmpeanu (PNL): Becali n-are calităţi politice. Că face gălăgie, că s-a ocupat de sport, e altceva

Preşedintele fondator al PNL, Radu Câmpeanu, a declarat la România TV că se va declara net împotriva faptului ca lui Gigi Becali să i se acorde un alt statut decât acela de simplu membru al partidului.
Romania TV
15 oct. 2012, 14:47
Câmpeanu (PNL): Becali n-are calităţi politice. Că face gălăgie, că s-a ocupat de sport, e altceva

Între cei care nu văd cu ochi buni înscrierea lui Gigi Becali în Partidul Naţional Liberal şi candidatura sa pe listele USL la alegerile parlamentare din 9 decembrie, se numără şi preşedintele fondator al PNL, Radu Câmpeanu.

Într-o intervenţie la România TV, seniorul liberal a declarat: „Pentru mine, prezenţa lui Becali în partid este ca a oricărui cetăţean din ţara asta. Nu mi se pare Becali un om important în politică. Nu cred că este un om cu o capacitate politică importantă. Este un cetăţean oarecare.

Că face gălăgie puţin, că s-a ocupat de sport şi de-aici a căpătat această popularitate, asta e altceva. Sigur, a făcut un lucru bun în sport. Dar asta nu înseamnă că este un om care are calităţi politice. Nu, asta nu. E un cetăţean oarecare. Că se înscrie în partid, e în regulă. Să vedem acum ce pretenţii are.

Cred că Gigi Becali nu este o mare personalitate politică, nu este un om interesant din punctul acesta de vedere. Dacă are pretenţii să ocupe funcţii mai importante decât ca simplu membru, voi fi net împotriva acestui lucru„.

DailyBusiness
PSD îl propune pe Sorin Grindeanu premier și cere control total asupra programului de guvernare
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Ce cadou i-a făcut legendara Nadia Comăneci cântăreței Loredana Groza: ”O să fac totul de 10, așa ca tine”
Capital.ro
Va putea România să adopte moneda euro? Anunț direct venit de la BCE: Manifestă reziliență economică
Playtech.ro
Prima schimbare la buletinul electronic după valul de reclamații. Ce documente nu vor mai fi cerute cetățenilor
Adevarul
SUA intră în era cuantică. Trump vrea să aibă super-computerul care poate sparge codurile lumii până în 2028
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Magicianul Daniel, tânărul de 26 de ani dat dispărut în urmă cu aproape două săptămâni, a fost găsit fără suflare
iamsport.ro
Bölöni, dezamăgit de Generația de Aur: ”M-a surprins negativ asta”
MediaFlux
Se pregătește unirea României cu Republica Moldova! Propunere legislativă depusă de S.O.S România, adoptată tacit de Camera Deputaţilor. Senatul, forul decizional
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?