Campion la atletism a intrat în comă după ce a primit un pumn şi s-a lovit la cap

Un campion la atletism se luptă pentru viaţa lui într-un spital din Iaşi. Sportivul a avut o altercaţie cu un amic într-un bar, a primit un pumn, a căzut cu capul de asfalt şi de atunci este în comă, potrivit România TV.

01 oct. 2013, 10:46

Ştefan Pavel, în vârstă de 26 de  ani, un fost campion la atletism, se zbate acum între viaţă şi moarte, după ce a fost lovit cu brutalitate in cap, in urma unui conflict din fata unui bar.

De aproape 10 zile Ştefan este în comă la Spitalul de Neurochirurgie din Iaşi. Funcţiile vitale ale fostului sprinter sunt susţinute prin aparatura de asistenţă cardio-respiratorie.

El se află internat la Spitalul de Neurochirurgie de 9 zile, în stare foarte gravă.

Ştefan Pavel a fost operat sâmbătă dimineaţa pentru a i se curăţa cheagul de sânge de pe creier, dar duminică a făcut un stop cardio-respirator.

Stefan Pavel era campion national şi specialist în probele de 100, 200, 400 si 4 x 400  de metri. Acesta a participat la zeci de competiţii interne şi internaţionale şi a câştigat numeroase cupe şi medalii.

VEZI ŞI DOLIU în atletism: Antrenorul Emil Stănilă a murit la 52 de ani