Campioni olimpici la PLÂNS. Vezi care sunt cei mai sensibili sportivi de la JO 2012 FOTO&VIDEO

Atletul dominican Felix Sanchez este, fără îndoială, campionul olimpic al emoţiilor la Londra. După câştigarea medaliei de aur în proba de 400 de metri garduri, pe care a obţinut-o şi în 2004, la Atena, Sanchez a plâns ca un copil minute în şir.
Romania TV
07 aug. 2012, 12:28
Campioni olimpici la PLÂNS. Vezi care sunt cei mai sensibili sportivi de la JO 2012 FOTO&VIDEO

Felix Sanchez a câştigat din nou titlul olimpic la 400 de metri garduri, luni seară, la Londra. Imediat după cursă, înainte de a efectua turul de onoare şi de a-şi primi medalia, Sanchez a scos din echipament o fotografie cu doi membri ai familiei sale, pe care a aşezat-o pe pistă şi a sărutat-o, în timp ce stătea în genunchi. A fost începutul unei avalanşe de emoţii pentru Sanchez. Atletul în vârstă de 34 de ani nu şi-a mai putut ţine în frâu lacrimile. A urcat pe podiumul de premiere cu ochii roşii şi umezi, şi-a primit mândru medalia şi florile, iar în timpul intonării imnului Republicii Dominicane a izbucnit pur şi simplu în hohote de plâns, moment în care tribunele l-au răsplătit pentru sensibilitatea sa cu ropote de aplauze.

Cum era de aşteptat, reacţia lui Sanchez s-a bucurat de o mulţime de aprecieri din partea mai multor sportivi care l-au lăudat pentru faptul că nu şi-a ascuns emoţiile.

Felix Sanchez nu este, însă, singurul plângăcios de la JO 2012.

Britanicele Katherine Copeland şi Sophie Hosking au vărsat râuri de lacrimi după câştigarea medaliei de aur la canotaj, în proba de două rame.

Atleta Jessica Ennis a izbucnit şi ea în lacrimi după câştigarea probei de heptatlon în faţa propriilor suporteri.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Niponii l-au distrus pe Istvan Kovacs, deși Japonia a câștigat cu 4-0: „Ce rușine de arbitru! Concediați-l!”
Capital.ro
Bulgaria, la un pas de blocaj în UE: numele patriarhului Kirill aprinde o dispută neașteptată
Playtech.ro
Problema de matematică de clasa a III-a pe care puțini internauți o rezolvă. „Câți bani îi mai rămân Mariei după toate cumpărăturile?”
Adevarul
Ce s-ar întâmpla dacă Putin nu ar mai conduce Rusia. Răspunsul unui politolog de la Princeton: „Întregul cerc din jurul lui este format din ultranaționaliști”
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Băiețel de trei ani, înecat în piscina familiei. Deși purta vestă, nu a mai putut fi salvat: „L-am pierdut mult prea devreme”
iamsport.ro
Hagi confirmă ”absența importantă” a României de la CM 1994: ”Aveam nevoie de unul ca el. Am fi fost mai puternici”
MediaFlux
Încep recrutările la SRI. Salariile pornesc de la 7.500 lei. Ce posturi sunt disponibile
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?