Când începe X Factor 2025. Mihai Morar anunță o premieră: ”E prima oară când emoțiile sunt la vedere”

Noul sezon X Factor începe duminică, 26 ianuarie, de la ora 20.00. Fanii emisiunii fenomen de la Antena 1 vor avea parte de multe surprize.
Alina Costache
24 ian. 2025, 15:04
Când începe X Factor 2025. Mihai Morar anunță o premieră: ”E prima oară când emoțiile sunt la vedere”

X Factor 2025. Noul sezon se anunță unul plin de surprize și de schimbări. Răzvan și Dani au fost înlocuiți de Mihai Morar și Adelina Chivu, iar din juriu vor face parte Delia, Puya, Ștefan Bănică și Marius Moga.

X Factor 2025. Mihai Morar: ”Emoțiile sunt la vedere”

Mihai Morar anunță o premieră într-un show de talente. Este pentru prima oară când concurenții vor fi față în față atât cu juriul, cât și cu susținătorii lor.

Pentru noul sezon al emisiunii a fost construit un nou patou, care îi plasează pe prezentatorii chiar pe scenă, într-un acvariu uriaş de sticlă, ȋmpreună cu susţinătorii concurenţilor.

„În noul X Factor, emoțiile sunt la vedere. Practic, e pentru prima oară într-un show când emoțiile din backstage se mută în arenă. Acvariul din spatele mesei juriului în care am trăit fiecare performanță alături de familiii și prietenii concurenților, fiecare DA sau NU, fiecare bucurie și dezamăgire a concurenților te face să trăiești spectacolul ăsta la alt nivel. Nu poți să ascunzi nimic, totul e la vedere”, spune Mihai Morar, potrivit Libertatea. 

Citește și Ce studii are Mihai Morar. Cum a ajuns juratul X Factor în televiziune

Și Adelina Chivu este încântată de noul decor am emisiunii.

”Faptul că noi stăm în platou cu sustinătorii concurenţilor în timpul filmărilor schimbă complet dramaturgia momentelor. Eu credeam că după o uşă închisă, într-un spaţiu care pare mai intim, familiile şi prietenii îşi trăiesc emoţiile diferit. Am constatat că muzica şi iubirea nu ţin cont de spaţiu şi oamenii se manifestă identic.

Din perspectiva juraţilor, cred că este mult mai complicat, pentru că această cabină transparentă îi pune faţă în faţă cu emoţia mamelor, a fraţilor, a prietenilor concurenţilor care sunt parte acum din magia show-ului. I-am surprins deseori întorcându-se pentru a vedea şi reacțiile susţinătorilor pentru că citeau pe chipurile concurenţilor că se mai întâmplă ceva ce lor le scapă!”, a mărturisit Adelina Chivu.

Noul sezon X Factor va fi difuzat în fiecare duminică, începând cu ora 20.00, la Antena 1.

Citește și Motivul pentru care Loredana Groza nu mai este jurat la X Factor: „Cu părere de rău fac acest anunț”

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Codruța Filip și Valentin Sanfira au divorțat! Cântăreața a confirmat despărțirea
Fanatik.ro
„Trei luni am fost în depresie totală!” Simona Halep, dezvăluire cutremurătoare
Capital.ro
Scopul urmărit de Călin Georgescu. Procurorii au aflat ce a făcut între 2020 și 2025. Dezvăluirea momentului
Playtech.ro
Ajutoarele pentru pensionari vor întârzia în aprilie. Când ar putea primi bătrânii banii de la stat
Adevarul
Noua găselniţă a turiștilor români în Grecia îi pune în dificultate pe proprietarii de taverne. Unde mănâncă în vacanţe
wowbiz.ro
Imaginile care fac înconjurul internetului. Cum au fost filmați Valentin Sanfira și Codruța Filip înainte de anunțul divorțului. Cu ochii în lacrimi, vizibil afectați: nimic nu prevestea separarea
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Stare de urgență în Republica Moldova! Decizia vine în urma atacurilor militare lansate de Rusia
iamsport.ro
”Valentin Ceaușescu mi-a spus”. Cum a fost exclus de la națională legendarul fotbalist român
MediaFlux
Mesaje creștine de Buna Vestire 2026. Ce poți să le transmiți prietenilor și apropiaților tăi
stirilekanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj