Laurențiu Reghecampf și Corina Caciuc nu au. în această perioadă, privilegiul de a petrece prea mult timp împreună, deoarece sunt stabiliți în Rwanda, dar copiii merg la grădiniță în România. Așa că, în timp ce Reghe antrenează echipa Al-Hilal Club din Sudan, Corina face naveta între Africa și Europa. Deși este selecționerul unei echipe din Prima Ligă din Sudan, Reghe nu locuiește în această țară, ci în Rwanda.
Și chiar dacă ar avea posibilitatea să petreacă mai mult timp cu Corina, Reghe spune că nu are de gând ca, în viitorul apropiat, să-și pună pirostriile. Prioritatea lor, deocamdată, este botezul micuțului Landon, care, în curând, va împlini 2 ani. Antrenorul Al-Hilal este de părere că, oricum, el și Corina trăiesc ca într-o căsnicie și că un act în plus nu ar contribui cu nimic la bunul mers al relației lor.
„Noi nu suntem în Sudan, echipa este din Sudan, dar noi nu stăm acolo. Noi suntem în Rwanda și pot să spun că m-a surprins total ce am găsit aici. Rwanda este chiar o țară foarte, foarte dezvoltată, eu unul nu mă așteptam să văd asemenea lucruri. Este mult peste Zanzibar, peste Tanzania, pentru că și acolo am stat aproape două luni și pot face comparația. (…) Nu a fost nimic, nu a existat o cerere în căsătorie, așa a fost interpretată situația. Corina este ca și cum ar fi soția mea, numai că nu avem actele făcute. Noi trăim ca o familie, ne ocupăm împreună de copii și lucrurile sunt foarte clare între noi, nu avem nevoie de un titlu ca să știm ce suntem unul pentru celălalt”, a declarat Reghe în emisiunea Dan Capatos Show.
Reghecampf a spus și de ce nunta nu este o prioritate în acest moment. Pentru el și partenera sa, botezul băiatului este pe primul loc, iar restul planurilor vor veni la momentul potrivit.
În prezent, iubita antrenorului face naveta între Africa și Europa, deoarece fiii lor merg la grădiniță în România.
„Întâi avem de făcut botezul la băiatul mic, asta este prioritatea noastră acum. După aia vedem ce se întâmplă, nu ne grăbim nicăieri. Lucrurile trebuie făcute la timpul lor și nu simțim presiunea de a demonstra ceva cuiva”, a mai spus antrenorul Al-Hilal Club.