Cât a pus la ciorap Emil Boc în timpul mandatului de premier

Fostul premier Emil Boc a strâns 50.000 de lei în bănci şi şi-a achitat leasingul la autoturism, în cei peste trei ani cât a condus Guvernul României, potrivit declaraţiei sale de avere completate în ziua demisiei.
Romania TV
10 feb. 2012, 20:37
Cât a pus la ciorap Emil Boc în timpul mandatului de premier

În documentul completat pe 6 februarie, Boc a declarat depozite bancare şi conturi curente de 271.000 de lei, 11.000 de euro şi 2.449 de dolari, cu 50.000 de lei mai mulţi bani decât declarase pe 5 ianuarie 2009.

La terminarea mandatului, Boc deţine acelaşi apartament cumpărat în 1995, în Cluj-Napoca, şi acelaşi autoturism Peugeot din anul 2007, la care a terminat de achitat leasingul în anul 2010.

Boc deţinuse anterior o Dacie Solenza, pe care a vândut-o cu 4.500 de euro, în anul 2007.

În declaraţie, fostul premier a trecut aproximativ 83.000 de lei pe care îi avea într-un cont curent cu card ataşat, cu 2.000 de lei mai puţin decât figura în declaraţia de avere din iunie 2011.

Pe întreg anul 2011, Emil Boc a încasat în calitate de premier 64.000 de lei ca salariu, la care se adaugă 5.334 de lei în luna ianuarie 2012.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ultimele imagini cu femeia dispărută după o intervenție chirurgicală! Doi bărbați au târât-o pe jos
Fanatik.ro
Marius Baciu, despre implicarea lui Gigi Becali la FCSB: „Am zis că nu vreau să fiu o marionetă! Şi eu fac schimbări în minutul 20”
Capital.ro
Reguli noi pentru cetățenii fără buletin. Lege pentru persoanele care au împlinit 18 ani
Playtech.ro
Câți litri de alcool poţi produce în gospodărie fără să încalci legea. Noile limite propuse de Parlament, aşa nu vei plăti accize
Adevarul
Un membru al juriului din R. Moldova explică de ce România a primit doar 3 puncte la Eurovision: „Și juriile lor sunt incompetente?”
wowbiz.ro
Cazul morții medicului Cristian Staicu ia o turnură neașteptată. Ce au descoperit anchetatorii
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Tir făcut bucăți pe un drum din Republica Moldova. Doi români și-au pierdut viața în urma accidentului violent
iamsport.ro
Ilie Dumitrescu, atacat de un fost colaborator: ”Nu trebuia să aleagă FRF. A făcut un gest mârșav și laș”
MediaFlux
Probleme mari la ANAF! Românii se plâng, Ministerul Finanțelor promite un nou portal mai simplu
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi