Cât costă CURĂŢENIA după guvernarea PDL. Cele mai mari GĂURI NEGRE descoperite de Guvernul Ponta

La fiecare schimbare de guvern românii aud despre "moştenirea grea" lăsată noului Executiv de cel care şi-a încheiat mandatul. După opt ani de guvernare PDL, Cabinetul Ponta încearcă să astupe mai multe "găuri negre" şi a depus mai multe plângeri penale împotriva celor care au jefuit, practic, statul.
Romania TV
07 iul. 2013, 08:42
Cât costă CURĂŢENIA după guvernarea PDL. Cele mai mari GĂURI NEGRE descoperite de Guvernul Ponta

Guvernul Ponta a tot trimis spre Parchete diferite plângeri penale însoţite de constatări ale Corpului de Control al guvernului sau de rapoarte ale Curţii de Conturi sau ale altor organe de control, însă până în prezent nimeni nu pare să fi mişcat un deget spre soluţionarea cazurilor, scrie pesurse.ro.

Iata topul plângerilor penale făcute de guvernul Ponta:

1. Jaful de la Hidroelectrica, creat de „băieţii deştepţi”.

CITEŞTE ŞI: Ponta, despre ieşirea din insolvenţă a Hidroelectrica: Un succes în lupta cu „băieţii deştepţi”

2. Jaful de la Oltchim, generat de echipa Roibu-Videanu-Boureanu.

3. Jaf la Fondurile europene- POSDRU.

4. Jaf la ANRMAP-ul condus de Cristina Trăilă.

5. Jaf în zona culturală- Institutul Cultural Român, Institutul pentru Investigarea Crimelor Comunismului şi TVR.

6. Jaful de la Poşta Română.

7. Jaful de la Ministerul Educaţiei.

8. Jaful de la ANAF.

9. Jaful de la CNAS.

10. Jaful de la Agricultură.

DailyBusiness
România poate deveni furnizor regional de kerosen pentru Europa
Spynews
Cântăreț celebru, arestat după ce o fată dezmembrată a fost găsită în portbagajul mașinii lui! Fanii sunt în stare de șoc
Fanatik.ro
Tragedie uriașă în lumea sportului! Accidentul teribil i-a curmat viața, iar alte 6 persoane sunt la spital
Capital.ro
Se suspendă pensia temporar. Situația care declanșează verificările. Pensionarii trebuie să se prezinte la Casa Teritorială de Pensii în acest caz
Playtech.ro
Cele mai frumoase plaje din Albania. Românii iau cu asalt riviera albaneză, prețurile sunt mai mici decât în Grecia
Adevarul
Povestea arhitectului care a construit Teatrul Național și Hotelul Intercontinental și i-a spus „nu“ lui Ceaușescu
wowbiz.ro
„Nu va mai avea cine să plătească pensiile”. Avertisment dur despre marea pensionare care poate bloca România
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
România este îndoliată! S-a stins din viață scriitorul Ion Zimbru
iamsport.ro
Momentul care i-a rupt sufletul în două Nadiei Comăneci: ”Dacă ar fi știut mama, ar fi intrat într-o panică de nedescris” 
MediaFlux
Ce este interzis să faci în Duminica Tomii. Toți credincioșii trebuie să știe asta!
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj