Caz halucinant în Galaţi. Un bărbat a ajuns la spital cu o alcoolemie de 6,3 la mie

Bărbatul în vârstă de 40 de ani din localitatea gălăţeană Vârlezi care a fost transportat, în noaptea de duminică spre luni, în stare foarte gravă la spital, după ce a suferit un traumatism cranio-cerebral, el având o alcoolemie de 6,3 la mie, a murit la unitatea medicală.
Filip Stan
28 mai 2018, 15:01
Caz halucinant în Galaţi. Un bărbat a ajuns la spital cu o alcoolemie de 6,3 la mie

Bărbatul a murit la Spitalului Judeţean de Urgenţă din Galaţi, iar corpul neînsufleţit a fost transportat la morgă, pentru necropsie.

Şeful Serviciului Judeţean de Ambulanţă Galaţi, dr. Mihai Polinschi, declara că un echipaj al ambulanţei a fost solicitat să intervină în noaptea de duminică spre luni, în localitatea Vârlezi, unde unui bărbat i s-a făcut rău.

„Este vorba despre un pacient de 40 de ani, care prezenta un traumatism cranio-cerebral. El a intrat în stop cardiac, a fost resuscitat şi ventilat mecanic şi transportat la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Galaţi, stabilindu-se că avea o alcoolemie în sânge de 6,3 la mie. Până acum în judeţ, din experienţa mea, nu am mai înregistrat un astfel de caz cu valori atât de ridicate ale alcoolemiei. Au mai fost cu 4, 5, dar cu 6,3 la mie nu”, declara Mihai Polinschi, potrivit news.ro.

Din câte se pare, bărbatul ar fi consumat alcool în exces pe tot parcursul zilei de duminică şi nu este exclus ca la un moment dat să se fi dezechilibrat şi în urma căzăturii să se fi lovit la cap.

O valoare mai mare a alcoolemiei în sânge, de peste 7 la mie, s-a înregistrat în urmă cu câţiva ani la o femeie din judeţul Iaşi.

DailyBusiness
Andra și Cătălin Măruță plătesc o avere pentru școala celor 2 copii. David și Eva învață la Cambridge School of Bucharest
Spynews
Fiul lui Ilie Dumitrescu ar fi provocat un accident, în Capitală! Toto Dumitrescu este căutat, după ce a fugit de la locul faptei
Bzi.ro
Imagini spectaculoase cu Andreea Esca în Grecia! „Cea mai lungă vacanță de când am carte de muncă!” – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Cum arată astăzi fosta iubită a lui Adrian Cristea. La 41 de ani, e într-o formă de zile mari
Capital.ro
Card blocat în bancomat. Ce trebuie să faci când ATM-ul îți reține cardul. Reguli la principalele bănci din România
Playtech.ro
Hidroelectrica vs. alți furnizori de energie electrică: cât plătești la aceeași factură de 150 kWh/lună în 2025
Adevarul
O româncă și iubitul britanic, expulzați din Veneția după ce au înotat în Canal Grande
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Când se schimbă banii în România?
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Cum a ajuns o femeie de 64 de ani să se căsătorească cu un bărbat care are jumătate din vârsta ei: „Mama lui este mai tânără decât mine”
Cancan.ro
Răsturnare de situație după ce Dorian Popa a fost condamnat la 8 luni de închisoare. Decizia finală a tribunalului!
iamsport.ro
George Copos, acum 40 de ani. Fata de lângă el este vedetă TV și a rupt tăcerea: 'Aveam 20 de ani'
MediaFlux
Se ia în calcul un nou sprijin istoric pentru români!
stirilekanald.ro
Cine l-a înjunghiat pe Auraș în timpul măcelului de la Craiova. Criminalul era deja cunoscut în lumea interlopă. De la ce a pornit totul
substantial.ro
Dacă te balonezi și elimini gaze de peste 25 de ori pe zi, mai ales împreună cu alte simptome, ar fi bine să știi ce înseamnă