Metoda INCREDIBILĂ prin care un chinez vrea să scape de durerile de spate VIDEO

Un chinez care suferă de dureri de spate îşi leagă de picioare greutăţi de 400 de kilograme cu care merge astfel pe o distanţă de 15 metri, în fiecare zi.
Sânziana Stancu
10 dec. 2013, 20:28
Metoda INCREDIBILĂ prin care un chinez vrea să scape de durerile de spate VIDEO

Bărbatul din China, în vârstă de 52 de ani, care este patronul unei fabrici, spune că practică metoda de vindecare Qigong, o metodă din vechime folosită pentru a controla fluxul de energie din corp.

Chinezul îşi leagă de tălpile pantofilor greutăţi care însumează 400 de kilograme şi cu care merge astfel 15 metri pe zi.

Citeşte şi DURERILE DE SPATE. Ce să faci ca să scapi de ele

El susţine că această metodă l-a ajutat mult la vindecarea durerilor de spate şi că ar vrea să adauge 50 de kilograme, în curând, la greutăţile cu care merge în prezent, scrie mirror.co.uk.

DailyBusiness
SUA au elaborat un plan de pace care prevede ca Ucraina să renunțe la anumite teritorii și la o parte din armament
Piept de pui popcorn. Rețeta simplă și delicioasă a lui Chef Horia Manea
Fanatik.ro
Daniel Oprița pune condiții conducerii Stelei pentru prelungirea contractului: „Vreau să fac pasul la Liga 1!”
Capital.ro
Doliu în televiziune. Marele actor a murit după o carieră de peste patru decenii. Era special pentru toată lumea
Playtech.ro
Ce se întâmplă dacă lucrezi în zilele libere legale. Cât trebuie să fii plătit conform legii
Adevarul
Ucraina desființează Legiunea Internațională. Voluntarii străini trag un semnal de alarmă
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Primul tren suspendat din România. Ce oraş ar putea să aibă monorail
kanald.ro
Ioana este infirmiera care și-a pierdut viața într-un spital din Teleorman! Femeia a suferit un AVC imediat ce a încheiat tura de noapte: ,,A fost amenințată”
iamsport.ro
Fiul Luminiței Anghel își DISTRUGE părinții, după ce a ajuns să ceară bani pe TikTok: ”Copiii nu îți datorează nimic, nu au ales ei să se nască!”
MediaFlux
Cât de sănătoasă este pâinea cu maia. Mihaela Bilic dezvăluie adevărul despre cel mai căutat aliment al momentului
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume