Caz şocant în Statele Unite: Un bărbat înarmat a deturnat un autobuz şcolar VIDEO

Un bărbat înarmat cu un cuţit a deturnat un autobuz şcolar, în care se aflau copii, în SUA. Acesta a plecat apoi într-o cursă nebună, cu poliţiştii pe urmele sale. Poliţiştii au reuşit să-l aresteze şi să elibereze toţi copii. Bărbatul a explicat că a vrut să scape de cineva, potrivit România TV.
Romania TV
18 oct. 2013, 06:00
Caz şocant în Statele Unite: Un bărbat înarmat a deturnat un autobuz şcolar VIDEO

Un bărbat din statul american Arkansas a deturnat  un autobuz şcolar, în care se aflau 11 copii. Într-o staţie, un tânăr de 22 de ani s-a urcat în vehicul şi a preluat controlul. Înarmat cu un cuţit, bărbatul a dat la o parte şoferul autobuzului.

Iniţial, bărbatul a vrut să fure o maşină, dar, cum nu a reuşit, a deturnat autobuzul. Poliţiştii au plecat imediat pe urmele tânărului. Numeroase maşini au urmărit vehiculul pentru a se asigura că niciun copil nu va fi rănit.

Într-un final, poliţiştii au reuşit să oprească autobuzul la o intersecţie şi să-l aresteze pe suspect. El a explicat că nu a vrut să rănească niciun copil. Totodată, a spus că a făcut gestul extrem pentru că era ameninţat de cineva şi trebuia să fugă cât mai repede.

DailyBusiness
Evaluare Națională. Luni, 23 iunie, peste 159.000 de elevi de clasa a VIII-a susțin proba scrisă la limba și literatura română
Spynews
Vedetele, hărțuite de fani obsedați. Mara Bănică și Cornel Păsat au povestit experiențele care i-au marcat: „Mi-a urmărit copilul”, „A apărut goală în fața mea”
Bzi.ro
Andreea Esca, cu un decolteu amețitor pe covorul roșu la TIFF! Știrista de la PRO TV a făcut furori!
Fanatik.ro
Sicriu de mii de euro, covor roșu și flori de lux! Cât costă, de fapt, o înmormântare ca a lui Ciprian Pian?
Capital.ro
Au declarat zi de doliu național. O mare stea a României s-a stins prea devreme: Ne plecăm fruntea în fața unei pierderi de neînțeles
Playtech.ro
Cea mai bună metodă pentru a-ți recupera cât mai rapid bagajul pe aeroport. Așa, eviți să îl pierzi, în perioada concediilor și a vacanțelor aglomerate
DailyBusiness
Pescobar umblă cu caracatița vopsită prin Londra. Britanicii s-au arătat dezgustați de preparatele afaceristului: „Prima mușcătură a fost îngrozitoare. Are un gust oribil”
Adevarul
China dezvoltă prima tehnologie de război electronic cu 6G: Sistemul ar fi capabil să anihileze radarele avioanelor F-35 în câteva secunde
wowbiz.ro
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Spynews
Evaluare Națională 2025. Ce subiecte au primit elevii la Limba și Literatura Română 
Spynews
Nu e doar frumoasă, e și gospodină! Rețeta Ramonei de la Neatza de salată de vinete / VIDEO 
Evz.ro
CNAIR repară Autostrada Soarelui în plin sezon. Restricții pe A2
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
Gimnasta cu aur pentru România la Jocurile Olimpice, luptă dură cu depresia: „Am ajuns aproape în comă”
kanald.ro
Evaluare Națională 2025: A fost publicat baremul oficial la Limba și literatura română!
Cancan.ro
Doliu în lumea influencerilor! O fostă concurentă a emisiunii ‘Bravo, ai stil!’ a murit răpusă de anorexie
Playsport.ro
Descoperire fără precedent la laserul de la Măgurele. Transformarea luminii în
Capital.ro
Taxă pentru mii de pensionari din România. Se va plăti obligatoriu: Trebuie să se înțeleagă...
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Cum arată Diana Munteanu la 46 de ani. Imaginile cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu au devenit virale
stirilekanald.ro
VIDEO „Aurul negru”, tot mai prețios. Cât costă benzina și motorina
El este Marius, tânărul de 23 de ani care a murit după ce un autocar cu mai mulți copii s-a răsturnat pe A2. Doi minori sunt în stare gravă
MediaFlux
Ilie Bolojan a decis! Anunț din Parlament
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Cine este „vrăjitoarea” cu prazul, a lui Cioloș, care va da ora exactă în diplomația românească