Caz şocant la Bistriţa: Şi-a omorât mama în bătaie pentru că nu voia să facă baie şi să mănânce

O bătrână în vârstă de 82 de ani dintr-o localitate din Bistriţa-Năsăud a murit după ce a fost bătută de fiica ei, deoarece nu voia să facă baie şi să mănânce.
Romania TV
29 mart. 2013, 10:42
Caz şocant la Bistriţa: Şi-a omorât mama în bătaie pentru că nu voia să facă baie şi să mănânce

Potrivit Inspectoratului Judeţean de Poliţie Bistriţa-Năsăud, o femeie de 49 de ani din satul Urmeniş, care locuia împreună cu mama ei de 82 de ani, şi-a bătut mama după ce băuseră împreună, iar bătrâna a murit în urma loviturilor.

„În cursul zilei de miercuri, cele două au consumat băuturi alcoolice împreună. Ulterior, pe fondul unor neînţelegeri apărute, deoarece bătrâna a refuzat să fie îmbăiată şi să manânce, fiica sa a agresat-o, aplicându-i mai multe lovituri, după care a aşezat-o în pat. În dimineaţa zilei de joi, în jurul orelor 03.00, bătrâna a decedat”, se arată în comunicatul IJP.

Poliţiştii Postului de poliţie Urmeniş au fost sesizaţi telefonic de către un medic de familie din localitate, că o pacientă a murit la domiciliu. La examinarea cadavrului au fost găsite mai multe leziuni la faţă şi pe corp, iar la necropsie medicul legist a stabilit că moartea a fost violentă, cauzată de o insuficienţă respiratorie acută, consecutivă unui politraumatism.

Femeia a fost reţinută şi urmează să fie prezentată instanţei cu propunere de arestare preventivă.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Un fost mare arbitru român îl laudă pe Istvan Kovacs: „Debutul perfect! Collina a fost inspirat”. Va mai fi delegat?!
Capital.ro
Datele „anonime” nu mai sunt atât de sigure: ce riscuri ascunse ignoră companiile
Playtech.ro
Comunele din România mai mari decât multe orașe. Au zeci de mii de locuitori și o duc bine din punct de vedere economic
Adevarul
Ce s-ar întâmpla dacă Putin nu ar mai conduce Rusia. Răspunsul unui politolog de la Princeton: „Întregul cerc din jurul lui este format din ultranaționaliști”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă pe plajele din Grecia! Un pește extrem de periculos și toxic ajunge la mal și mușcă turiști
iamsport.ro
Hagi confirmă ”absența importantă” a României de la CM 1994: ”Aveam nevoie de unul ca el. Am fi fost mai puternici”
MediaFlux
Încep recrutările la SRI. Salariile pornesc de la 7.500 lei. Ce posturi sunt disponibile
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?