Caz şocant la Braşov: Doi gemeni au ajuns la spital cu leziuni grave din neglijenţa părinţilor

Caz şocant la Braşov. Doi gemeni, o fetiţă şi un baiat, din satul Crihalma au ajuns la spital cu leziuni grave din neglijenţa părinţilor. Revoltaţi de acest caz, reprezentanţii de la Protecţia Copilului îi vor da pe micuţii în grija unui asistent maternal, iar părinţii riscă să fie decăzuţi din drepturi.
Romania TV
13 ian. 2012, 06:25
Caz şocant la Braşov: Doi gemeni au ajuns la spital cu leziuni grave din neglijenţa părinţilor

Micuţii au ajuns la spitalul de copii din Braşov cu mai multe leziuni. Din primele informaţii, cauza ar fi neglijenţa părinţilor.

Revoltaţi de acest caz, reprezentanţii Direcţiei pentru Protecţia Copilului vor solicita decăderea din drepturile părinteşti.

„Situaţia este destul de gravă. Suntem revoltaţi de modul cum au fost trataţi aceşti gemeni de către familie. Vom sesiza Parchetul, binenţeles că dorim decăderea din drepturi a părinţilor”, a declarat Gheorghe Durna, director adjunct DGASPC Braşov.

Familia din care provin gemenii este numeroasă. Cei doi micuţi mai au acasă încă cinci fraţi. Cei de la Protecţia Copilului vor verifica dacă şi ceilalţi copii au parte de acelaşi tratament.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Ce s-ar putea alege de proprietățile deținute de Răzvan Raț în Ucraina: ”Nu mai dau rușii drumul la Donbas”
Capital.ro
Vladimir Putin este îndrăgostit. Liderul rus și-a recunoscut public sentimentele: DA!
Playtech.ro
Veste de ultimă oră de la meteo! Se schimbă vremea complet: anunţul va supăra mulţi români
Adevarul
Ce îl așteaptă pe Zelenski în scenariul cel mai negru pentru Ucraina
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ei sunt Diana și George, cei doi soți care și-au pierdut viața în Bacău, după un impact violent dintre două mașini. Tânăra de 27 de ani era însărcinată
iamsport.ro
A fost bairam! Supărarea ține puțin în Oltenia: jucătorii au aruncat cu bani în lăutari după eșecul din Conference League
MediaFlux
Bolojan și-a pus oamenii în funcții cheie. Ce vrea să facă în justiția din România
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet